Ознака: раста
Балкан 12.02.21 | 09:42

Раста дилал за Веља: Откриена нарко врската на раперот и Невоља

Меѓу уапсените припадници на криминалната група на Вељко Беливук, наречен Веља Невоља, е и поранешниот полицаец од Лозница, Владо Георгиев, кој, како што дознава српски...

Естрада 05.02.21 | 22:57

Раста го возел Мерцедесот на Веља невоља, неговата екипа му била и обезбедување

Паника во естадата по апсењето на Вељко Беливук. Веља невоља се дружел со многу пејачи на најблизок бил со раперот Раста. Поранешниот сопруг на Ана Николиќ го возел Мерцедесот...

Естрада 27.10.20 | 13:03

За 27 дена во ќелија, собрал искуство за книга: Раста пишува за затворскиот живот

Поранешниот сопруг на пејачката Ана Николиќ, раперот Стефан Ѓуриќ Раста, кој беше уапсен пред четири недели за поседување 600 грама марихуана, започна да пишува книга,...

Естрада 15.10.20 | 13:22

Ана Николиќ се огласи по апсењето на Раста: Тој се уште е дел од нашето семејство

Српската пејачка, Ана Николиќ, конечно се огласи во јавноста, откако нејзиниот поранешен сопруг, раперот раста заврши во триесет дневен притвор поради поседување и...

Естрада 14.10.20 | 13:18

Раста внел дрога во затвор: Стражарите го претресле штом стигнал и му нашле кокаин

Затворските стражари за време на спроведување во затвор, кај раперот Стефан Ѓуриќ Раста, пронашле кесичка кокаин која ја сокрил во неговиот паричник. Како што дознава...

Естрада 07.10.20 | 13:35

Не можам без 20 грама дневно во 20 џоинти, ја криев дрогата во гаѓи и машина за перење: Шок признание на Раста

Пејачот Стефан Ѓуриќ Раста беше уапсен во петокот, кога полицијата пронашла пет грама марихуана кај него, а потоа, по наредба на обвинителството, бил извршен претрес...

Естрада 05.10.20 | 14:23

Вака падна Раста: Полицијата го прислушкувала со денови, а падна поради само еден збор

Пејачот Стефан Ѓуриќ Раста, уапсен е во петокот, кога полицијата кај него пронајде пет грама марихуана, а потоа по налог на обвинителството, направен е и претрес во неговиот...

Естрада 05.10.20 | 10:27

Српската естрада во паника по апсењето на Раста: Раперот ги снабдувал колегите со дрога

Раперот Срефан Ѓурик Раста, кој во петокот беше уапсен поради поседување на марихуана, ги снабдувал своите колеги од естрадата со дрога, пишува српски Информер. Во станот...

Естрада 04.10.20 | 13:10

Раста ќе мора на робија: Би можел да заглави во затвор од 3 до 10 години

Српскиот рапер Стефан Ѓуриќ Раста би можел да помине до 10 години во затвор, а постои можност да помине и само со парична казна. Имено, на раперот кој е уапсен во петокот...

Естрада 02.10.20 | 17:49

Уапсен Раста

Српскиот рапер и продуцент Стефан Ѓуриќ – Раста е уапсен денеска во Белград. Според информациите на српските медиуми, поранешниот сопруг на Ана Николиќ бил фатен со...

Естрада 21.04.19 | 16:07

Раста направил хаос на аеродромот во Белград, реагирала и полицијата

Стефан Ѓуриќ – Раста во петокот слетал на аеродромот во српската престолнина, а во исто време слетале и уште неколку други авиони, при што настанал голем метеж. Иако...

Естрада 18.12.18 | 08:40

Раста ѝ се одмаздува на Ана – на најлош можен начин

Таман кога сите помислија дека разводот меѓу Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста ќе помине во најдобар ред, без проблеми, сплетки и расправии, почна војната. Имено, освен...