Ознака: ранет
Балкан 11.04.23 | 08:51

Припадниците на Росу раниле Србин додека возел автомобил

Доцна синоќа во близина на мостот Бистрица бил ранет Србин од Звечани, пренесуваат српските медиуми. Како што неофицијално дознава Косово онлајн, додека возел автомобил...

Црна хроника 19.05.22 | 17:34

Ранет скопјанец пренесен на Клиника

На 18.05.2022 околу 19.30 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со повреди кај нив бил донесен Л.М.(50) од Скопје. Полициски службеници...

Музика 11.04.22 | 11:18

Андриј Хливнјук, фронтменот на украинскиот бенд Boombox повреден во минофрлачки напад во Украина

Фронтменот на украинскиот бенд Boombox, Андриј Хливнјук (42) е повреден во минофрлачки напад врз Украина. Американската турнеја на Андриј беше прекината од војната. Но, тој...

Свет 05.03.22 | 10:01

„Се прашував само дали смртта ќе ми биде болна“, вели британскиот новинар застрелан кај Киев

Главниот дописник на британски „Скај њуз“ од украинската криза, Стјуарт Ремзи, бил застрелан во долниот дел на грбот додека во понеделникот било пукано врз автомобилот...

Балкан 13.10.21 | 14:21

Снимен моментот кога на Србин на Косово му пукаа в грб: Се бори за живот во болницата во Митровица

Човекот кој беше ранет со огнено оружје кога косовските специјални полициски сили отворија оган на северот од Косово е Среќко Софрониевиќ од Звечан, објавија српските...

Црна хроника 02.03.21 | 09:03

По филмска бркотница уапсени двајца за пукањето врз полицаецот во Ѓорче

Доцна вчеравечер на Качанички пат полицијата уапси две лица осомничени за пукањето врз полицискиот инспектор што се случи попладнето во скопската населба Ѓорче Петров. На...

Црна хроника 01.03.21 | 17:59

Повредениот полицаец е син на поранешен верски лидер во Македонија?

Во скопската општина Ѓорче Петров попладнево се случи вооружен инцидент. Имено, денес пукано е во полициски службеник. Како што неофицијално дознава Курир, ранетото...

Црна хроника 01.03.21 | 17:55

Ранетиот полицаец пренесен во болница: Детали за пукањето во Ѓорче Петров

Околу 16:40 часот пријавено е дека во Скопје,на кружниот тек во н.Ѓорче Петров кај црквата Св.Петар и Павле, лице од возило „Голф“, пукало кон возило “мерцедес”, во кое...

Црна хроника 08.12.19 | 20:47

Пукање во Скопје, ранет полицаец

Во СВР Скопје денеска е пријавено дека во 17:00 часот на ул.„Методија Митевски“ пред продажен објект, полицискиот службеник Ј.Ј., кој во моментот не бил на работа, се обидел...

Црна хроника 10.11.19 | 08:43

Бит пазар: Ранет работник на „Комунална хигиена“, сакал да спречи грабеж, крадците пукале

Рааботник на ЈП „Комунална хигиена“ бил ранет во нога вечерва на Бит Пазар, дознава 24 Инфо. Според неофицијални информаци, повредениот ја метел улицата во близина...

Црна хроника 13.08.19 | 17:03

Во болница во Дебар донесен ловџија ранет во Албанија

Во Полициската станица Дебар синоќа во 23:45 часот било пријавено дека во Општата болница во Дебар бил донесен Е.М. од Албанија, со повреди во пределот на левата рака и...

Црна хроника 31.07.19 | 11:49

И двајцата повредени свадбари пренесени во Скопје

Двајцата ранети при пукањето на свадбата во тетовска Мала Речица имале повреди во градите и поради сериозноста се однесени на скопската Клиника за торакална хирургија,...

Црна хроника 31.07.19 | 09:21

Синот на Адеми е ранет, но не од рацете на таткото

Семејството на пратеникот на ДУИ Џеват Адеми за порталот „Лајм“ ја потврди веста дека неговиот син е ранет од огнено оружје, но демантираат дека Адеми пукал при повредувањето. Претходно,...

Црна хроника 25.05.19 | 20:42

Младо момче рането со нож

Синоќа околу 21:30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во село Градец, општина Врапчиште, 25- годишниот Б.Х од село Градец физички го нападнал...