Ознака: ракометарки
Ракомет 07.04.24 | 20:15

Ракометарките со убедлива победа го заокружија пласманот на ЕП

Женската сениорска ракометна репрезентација го завери пласманот на Европското првенство на едно коло пред крајот на квалификациите, но избраничките на Грчевски денеска...

Ракомет 13.12.23 | 22:17

Данска и Шведска изборија полуфинале на Мундијалот за ракометарки

Репрезентациите на Шведска и на Данска ќе играат во полуфиналето на Светското ракометно првенство за жени. Ова е епилогот по вечерашните полуфинални средби на Мундијалот...

Ракомет 08.12.23 | 17:57

Исчезнаа две ракометарки на Светското првенство

Во Данска, Шведска и Норвешка се игра женското ракометно Светско првенство, а шведските медиуми откриваат скандал поврзан со селекцијата на Камерун. На последниот натпревар...

Ракомет 15.10.23 | 18:38

Македонските ракометарки забележаа важна победа на гостувањето кај Литванија

Македонската женска ракометна репрезентација направи голем исчекор кон пласман на Европското првенство 2024, откако денес забележа значајна победа на гостувањето кај...

Ракомет 15.07.23 | 15:12

Македонските ракометарки претпоследни на Европското јуниорско првенство

Македонската женска ракометна јуниорска репрезентација ја совлада попладнево Хрватска со 31-26 и го заврши настапот на Европското првенство во Романија на претпоследното...

Ракомет 14.07.23 | 15:27

Нов пораз на македонските ракометарки на Европското јуниорско првенство

Македонската женска ракометна јуниорска репрезентација го претрпе шестиот пораз во низа на ЕХФ Европското првенство, откако попладнево во романскиот град Миовени...

Ракомет 05.11.22 | 17:46

Ракометарките со песна стигнаа во „Борис Трајковски“

Женската ракометна репрезентација на Македонија по пауза од 10 години повторно е на големите натпреварувања, откао во следните шеснаесет дена заедно со Словенија и...

Ракомет 10.08.22 | 23:57

Јужна Кореја го освои ракометниот Мундијал за девојки до 18 години одржан во Скопје

Ракометарките на Јужна Кореја ја освоија титулата на Светското првенство за девојки до 18 години што изминатите две недели се играше во Скопје. Во СЦ „Борис Трајковски“,...

Ракомет 30.06.22 | 17:21

Македонските ракометарки со пораз од Турција стартуваа на Медитеранските игри

Македонската женска ракометна репрезентација загуби попладнево од Турција со 27:34 (16:19) во првиот натпревар на Медитеранските игри во алжирскиот град Оран. Најефикасна...