Ознака: работник
Црна хроника 19.09.20 | 11:35

Градежен работник повреден во Кавадарци: Со тешки повреди пренесен во болница

Градежен работник пренесен во болницата во Кавадарци со тешки телесни повреди, откако се повредил на работно место. Според пријавеното, вчера во 14.00 часот во Полициска...

Црна хроника 14.08.20 | 17:06

Почина работник во Прилеп додека извршувал работни задачи

Д.К. (64) од Прилеп, вработен во приватна фирма во прилепското село Бела Црква бил повреден и починал на местото на незгодата додека извршувал работни задачи. Како што...

Црна хроника 26.07.20 | 11:15

Градежен работник паднал и се повредил среде центарот на Скопје

На 25.07.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека Д.Ј.(28) од Скопје, додека изведувал работни задачи во градежна фирма на ул.„Јордан Мијалков“,...

Црна хроника 24.07.20 | 14:20

Уште една повреда на работно место: Кичевчанец се повредил на автопатот Кичево- Охрид

Педесет и пет годишниот Г.Т. од Кичево, вработен во ГП „Гранит“, вчера се здобил со повреди вршејќи градежни активности на автопатот во изградба Кичево-Охрид, кај мостот...

Црна хроника 03.07.20 | 11:32

Teкшка несреќа во каменолом, работник загина на лице место

Едно лице загина вчера во тешка несреќа во каменолом. Како што пријави М.Љ.(41) од село Сопот, кумановско, вработен во каменолом, вчера во 20:50 во Полициската станица за граничен...

Црна хроника 27.06.20 | 10:53

Teшко повреден работник во Прилеп

Работник е тешко повреден откако вчера околу 13.30 часот се повредил на работното место во фабрика за текстил на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп. Триесет и петгодишниот...

Црна хроника 10.03.20 | 11:06

Млад кавадарец хоспитализиран откако се повредил на работа

На 9 март 2020 околу 18 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека П.Н.(23) од Кавадарци, при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци, паднал и...

Црна хроника 21.11.19 | 23:32

Градежен работник паднал од трети кат и се повредил, газдата глумел дека не го познава

Градежен работник вчера паднал од скеле на третиот кат од објект во изградба во Штип. Несреќата се случила во населбата „8 Ноември“, од каде што работникот со повреди...

Црна хроника 21.11.19 | 11:08

Повреден работник во МНТ

Вчера околу 13.30 часот во полиција е пријавено дека во Македонскиот народен театар во Скопје, В.Ч. (35) од Скопје, вработен како светло-техничар, додека изведувал работни...

Црна хроника 28.07.19 | 10:38

Работник загина по пад од покрив висок 8,5 метри

Во полициската станица во Струга вчера е пријавен смртен случај на работник кој паднал од покрив висок 8,5 метри. Жртвата е скопјанец, а несреќата се случила во објект...

Црна хроника 25.05.19 | 20:04

Повреден работник во фабрика во Пробиштип

Работник бил повреден ноќеска при работа во фабрика во Пробиштип. Како што соопшти МВР, изутринава во 00:40 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека...

Црна хроника 25.05.19 | 16:33

Работник повреден во фабрика во Пробиштип

Работник во фабрика во Пробиштип бил тешко повреден, изминатата ноќ во фабриката. Според МВР, околу 40 минути по полноќ во ПС Пробиштип било пријавено дека во Јавната...

Црна хроника 12.05.19 | 11:50

Тешко повреден работник, паднал од први кат

Вчера во 10,30 часот на ул.„3-та Македонска ударна бригада“ во Куманово, додека Б.А. (31) од Куманово , вработен во приватна фирма, работел на објект во еден момент од засега...

Црна хроника 19.04.19 | 15:51

Работник паднал од покрив додека работел на црквата „Покровение на Богородица“

Вчера попладне во полициска станица Свети Николе било пријавено дека околу 10 часот Д.Т. (65) од с. Каласлари, велешко, паднал од покрив додека извршувал градежни работи...

Црна хроника 10.04.19 | 11:14

Градежен работник паднал на објект во Гостивар, итно пренесен на скопските клиники

Вчера околу 13 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во објект во изградба на улица „Бранко Станоевиќ“ во Гостивар, сопственост на Х.С. (64) од Гостивар,...

Црна хроника 03.03.19 | 12:27

Охриѓанец тешко повреден додека работел на градилиште во Лагадин, инто пренесен на скопските клиники

Вчера околу 16 часот во Полициската станица во Охрид, од болницата „Св.Еразмо“, било пријавено дека кај нив бил донесен П.М. (56) од Охрид, кој имал тешки телесни повреди...

Калеидоскоп 23.02.19 | 21:19

Не земал плата две години, па му го запалил камионот на газдата

Работник од фирма во Сплит на пауза за ручек ги скршил стаклата на камионот на газдата, па го запалил. За да биде случајот уште полош, во близина имало 10 плиснки боци,...

Калеидоскоп 23.02.19 | 18:14

Мртва крава удрила работник во глава

Вработен во кланица во јужниот германскиот град Ален се здобил со повреди во главата, откако „го удрила“ умртвена крава, соопшти локалната полиција. Во полициското...

Црна хроника 19.02.19 | 09:55

Загина градежен работник во Тафталиџе, железна арматура паднала врз него

Вчера во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на објект во изградба на улица „Лондонска“ во Скопје, кој го гради тетовска фирма сопственост на Г.Х. (54) од село Мала...

Црна хроника 12.02.19 | 14:21

Работник повреден откако паднал од машина во гостиварско

Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица, работејќи со утоварната машина (јумба) во близина на бензинска пумпа изгубил контрола над машината и паднал. Повредениот...