Ознака: работник
Црна хроника 21.08.23 | 13:33

Работник починал при копање канал, врз него се урнала земја

Тетовската полиција информира дека вчера  54 годишник од Албанија го загубил животот изведувајќи градежни работи. Случајот бил пријавен околу околу 15 часот и 40 минути...

Црна хроника 21.08.23 | 12:32

Додека копал канал земјата го поклопила, работник почина на пат до болница

Вчера околу 15 часот и 40 минути во СВР Тетово пријавено е дека во тетовската Клиничка болница без знаци на живот бил донесен Л.Б.(54) од Република Албанија. Според пријавеното,...

Свет 03.08.23 | 12:16

Работник во Унгарија по грешка примил плата од 92.000 евра, не сака да ги врати

Вработен во унгарска компанија по грешка примил плата од 92.549 евра наместо форинти, па добил 367 пати повеќе пари отколку што му следувале. Мажот кому компанијата му ја...

Црна хроника 12.07.23 | 20:10

Работник од Кочани се повредил и починал во фабрика на подрачјето на Гази Баба

Педесет и седумгодишен работник од Кочани денеска се повредил и починал во кругот на фабрика на подрачјето на општина Гази Баба. Денеска (12.07.2023) во СВР Скопје е пријавено...

Црна хроника 23.05.23 | 15:44

Тешко повреден 22-годишнен работник

Вчера во 12:50 часот во СВР Тетово пријавено е дека при извршување работни задачи во фабрика на улица „Мара Угринова“ во Гостивар со повреди се здобил 22-годишниот С.Н....

Црна хроника 04.05.23 | 17:53

Тешко повреден градежен работник при работа на зграда во Гостивар

Во СВР Тетово вчера во 13.45 часот било пријавено дека при извршување работни задачи на станбена зграда на улица „Мара Угринова“ во Гостивар, 49-годишниот гостиварец И.А....

Црна хроника 19.04.23 | 21:26

Градежник починал додека работел на градилиште во Кавадарци

Градежник починал во Кавадарци на работното место. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци извршил увид на местото на градилиште за изградба на...

Црна хроника 15.04.23 | 16:41

Работник од Комунална хигиена загина во несреќа во Центар

Скопје вчера загина при извршување на работни задачи во Центар. Како што соопштија од МВР, во 09.14 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„11 Октомври“, при извршување...

Црна хроника 17.02.23 | 21:20

Млад работник тешко повреден на градилиште во Центар

Вчера во 09.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен Ј.К.(19) од Скопје. Според пријавеното,...

Свет 13.11.22 | 19:23

Работник во Швајцарија паднал во котел со растопен алуминиум и останал жив

Во фабрика во Швајцарија, 25-годишен електричар вчера паднал во котел со стопен алуминиум и преживеал. Несреќата се случила во градот Сент Гален во североисточниот дел...

Свет 13.09.22 | 13:56

Мажот кој во Германија уби работник на бензинска поради маска, доби доживотен затвор

Мажот кој во Германија уби вработен во бензинска пумпа, откако тој го преупреди дека мора да стави заштитна маска доби доживотна казна затвор. Убиството на 20-годишниот...

Црна хроника 20.08.22 | 17:10

Несреќа во Неготино: Работник починал откако паднал од бандера

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци и екипа на ОВР Неготино извршија увид на лице место на патот Неготино-Дисан, каде денеска, при преземање...

Црна хроника 07.07.22 | 15:33

Загина млад работник од Зајас

Вчера во 17:40 часот во ОВР Кичево пријавено е дека Ј.Е.(24) од кичевското село Зајас, при изведување градежни работи со градежна машина во двор сопственост на Н.Г.(69) од селото...

Црна хроника 24.05.22 | 20:13

Пронајдено е безживотното тело на работникот кој беше пријавен за исчезнат

Во десниот магистрален канал на хидросистемот „Брегалница“, во близина на кочанското село Бања, доцна попладнево е пронајдено безживотното тело на 27-годишниот Р.А....

Црна хроника 24.05.22 | 17:55

Работник паднал во канал во кочанско, полицијата трага по него

Вчера во 17,10 часот С.К. (36) од Скопје во Полициска станица Кочани пријавил дека Р.А.(27) од Кавадарци, кој извршувал работни задачи на објект во с.Тркање, најверојатно паднал...

Црна хроника 23.12.21 | 08:51

Македонец загина на работа во Италија, го згмечила порта тешка неколку тона

Иселеник од Македонија загина во несреќа при работа, во саботата во провинцијата Пјаченца во Северна Италија – објави порталот 24инфо. Трагедијата длабоко го потресе...

Македонија 01.12.21 | 13:14

Филипче: Што ќе се случи со работници кои не можат да го издржат товарот да прават тестови, а не сакаат да се вакцинираат?

Засега нема да се спроведува задолжителната вакцинација кај здравствените работици против ковид-19 и мерката која беше планирана за вработените во државната администрација,...

Црна хроника 16.10.21 | 15:56

Арматури паднаа врз млад работник кај Стара железничка, со тешки повреди пренесен е во болница

Градежен работник е во животна опасност откако на градилиште позади трговскиот „Рамстор“ во Скопје, врз него паднале арматури кои се кревале со кран, дознава „Макфакс“....

Црна хроника 15.10.21 | 19:15

Детали за несреќата во Италија, во која животот го загуби иселеник од Центар Жупа

Четириесет и осумгодишен градежен работник, по потекло од општина Центар Жупа бил усмртен од меракен панел на местото каде што работел. Тоа е нашиот сограѓанин Назиф...

Свет 15.10.21 | 10:28

Македонски работник загина на градилиште во Италија

При несреќа на градилиште на северот на Италија, македонски работник го загуби животот. Станува збор за Назиф Ајдаровски, а обивнителството на Тревизо го истражува...