Ознака: публика
Фудбал 22.07.20 | 13:38

Гледачите засега не се враќаат на стадионите

Претседателот на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), Александар Чеферин изрази уверување дека гледачите ќе можат да се вратат на стадионите во блиска иднина. –...

Спорт 17.07.20 | 14:36

Навивачи на стадионите во Премиер лигата можеби во октомври

Британскиот премиер Борис Џонсон најави дека навивачите би можело да се вратат на стадионите на англиските премиерлигаши дури во октомври. Навивачи на стадионите во...

Фудбал 13.07.20 | 23:00

Серија А се надева дека ќе се дозволи фановите да се вратат на стадионите

Заедно со Шпанија и Франција, Италија беше една од земјите најмногу погодена од пандемијата на коронавирус. Сепак, ситуацијата на Апенините е значително подобрена во...

Македонија 07.03.20 | 14:27

Чулев: МВР превентивно работи за поголема безбедност, не гледам причина да биде фудбалскиот дуел без публика

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оценува дека натпреварот на нашата фудбалска репрезентација со косовската иако е од голем безбедносен ризик може да се игра...

Фудбал 07.03.20 | 11:02

Ако мечот Македонија – Косово се игра без публика, ФФМ ќе им ги врати парите на сите кои купиле билет

Ако фубалскиот меч Македонија – Косово на скопската арена „Тодор Проевски“ се игра без публика, Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ќе им ги врати парите...

Фудбал 05.03.20 | 14:58

Македонија и Косово ќе играат без публика?

Историскиот меч на Македонија против Косово во баражот за пласман на Евро 2020 закажан за 26 март годинава многу веројатно е да се одигра без гледачи поради заканите од...

Црна хроника 28.10.19 | 11:22

Несреќа на мото-крос во Кучково: Натпреварувач изгубил контрола, влетал во публиката

Скопјанец е тешко повреден во несреќата што се случила вчера околу 13.30 часотво атарот на с.Кучково, скопско, додека гледал мото крос трка. Како што соопшти полицијата,...

Култура 24.03.19 | 14:47

Каква е оваа публика? Премногу некултура и непочитување на концертите на Бреговиќ и Миленковиќ

Изминатиов викенд Скопје беше домаќин на два исклучителни концерти. Едниот во арената „Борис Трајковски“, другиот во Македонската филхармонија. Извонредни музичари,...

Сцена 17.12.18 | 13:05

Ленче Куќиќ го освојува Балканот

Со песната „Не иди од мене, злато мое“ струмичанката Ленче Кукиќ повторно го остави жирито без здив во вториот круг од балканското шоу „Никад није касно“. Жирито и...