Ознака: ПСЖ
Фудбал 17.01.23 | 17:09

ПСЖ ќе игра против тимот на Роналдо и ќе заработи 10 милиони евра

Пари Сен-Жермен ќе заработи значителни финансиски средства за натпреварот во Саудиска Арабија. Парижаните в четврток на 19 јануари ќе играат во Ријад со саудискиот ол-стар...

Фудбал 26.12.22 | 16:37

„Скромните“ барања на Мбапе до ПСЖ: Да го продаде Нејмар, да го купи Кејн и Зидан да биде тренер

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе поставил три услови под кои ќе остане во парискиот клуб. Според „ОК Диарио“, 24-годишниот играч сака ПСЖ да го продаде напаѓачот Нејмар....

Фудбал 25.12.22 | 19:07

Сака да ја освои ЛШ: Меси останува во ПСЖ

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси се договори со актуелниот француски првак ПСЖ за продолжување на договорот до лето 2024 година, пренесува британскиот сервис...

Фудбал 17.12.22 | 10:12

Помладиот брат на Мбапе дебитираше за ПСЖ

Братот на ѕвездата на француската фудбалска репрезентација Килијан Мбапе, 15-годишниот Етан Мбапе, дебитираше синоќа за сениорскиот тим на ПСЖ. Помладиот Мбапе го одигра...

Фудбал 11.08.22 | 13:56

ПСЖ договори контроверзен спонзор поврзан со обложување, чија работа е забранета во Франција

На 1 август, ПСЖ објави дека постигнал регионален договор за спонзорство во Африка и Азија со „1XБET“, букмејкерска компнаија со седиште во Кипар, која работи, директно...

Фудбал 06.08.22 | 23:06

Гол и три асистенции на Нејмар, два погодока на Меси, ПСЖ со „петарда“ во мрежата на Клермон

ПСЖ ја отвори новата сезона во Лига 1 со убедлива победа од 0-5 на гостувањето кај Клермон, Нејмар постигна гол и забележа три асистенции, Лео Меси два пати ја тресеше противничката...

Фудбал 01.08.22 | 10:15

Со голови на Нејмар, Меси и Серхио Рамос ПСЖ го освои францускиот Суперкуп

Фудбалерите на ПСЖ (шампион) се победници на францускиот Суперкуп, откако во натпревар одигран во Тел Авив го совладаа Нант (освојувач на Купот) со 4:0. ПСЖ поведе во 22...

Фудбал 10.07.22 | 15:24

Роналдо не е среќен во Манчестер, сака да се пресели во Париз кај „ѕвездите“

Жорге Мендеш, агентот на напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, е во преговори за преселба на фудбалерот во Пари Сен Жермен. Според новинарот Педро Алмеида,...

Фудбал 21.06.22 | 09:28

ПСЖ го договори својот нов тренер

Досегашниот тренер на Ница, Кристоф Галтие ќе биде нов предводник на францускиот фудбалски шампион ПСЖ. Како што објавува престижниот „Л’Екип“, парискиот клуб постигнал...

Фудбал 14.03.22 | 12:39

Французите бесни на ѕвездите на ПСЖ: Meси е обична измама, Нејмар е трул

Навивачите изразија незадоволство од  игрите на натпреварот против Бордо во неделата, добија жестоки свирежи, а критиките за најплатените играчи на ПСЖ стигнуваат...

Фудбал 14.03.22 | 08:51

Л(М)еси се враќа дома: Лео е несреќен во Париз, сака да се врати во Барселона

Лионел Меси сака да го напушти Пари Сен Жермен.Општ хаос владее во редовите на францускиот тим по болната елиминација на стартот од нокаут фазата. Навивачите се бесни,...

Фудбал 08.02.22 | 12:50

Нејмар нема да игра во осминафиналето од Лигата на шампионите против Реал Мадрид

Бразилецот Нејмар ќе го пропушти осминафиналето на Лигата на шампионите на Пари Сен-Жермен против Реал Мадрид, поради тоа што му е потребно повеќе време за целосно да...

Фудбал 11.01.22 | 14:36

Нејмар уверен дека ќе се врати на терените за натпреварите против Реал Мадрид

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар, продолжува да заздравува од повредата здобиена во ноември и планира да биде подготвен за настап за осминафиналните натпревари...

Фудбал 27.12.21 | 17:18

Задоволни од настапите на младиот Португалец: ПСЖ ќе го откупи Нуно Мендеш за 40 милиони евра

ПСЖ е задоволен од настапите што младиот одбранбен фудбалер, Нуно Мендеш, ги прикажува оваа сезона. Парискиот клуб го позајми 19-годишниот лев бек од Спортинг на една...

Фудбал 21.12.21 | 21:54

Проблеми во рајот ПСЖ: Меси се пијанчи, Нејмар се глупира, а и Ванда се меша

Не е сè идилично во Париз. Угледниот „Леекип“ донесе нови, засега непознати детали кои покажуваат дека во Пари Сен Жермен владее целосен хаос и дека ќе учествуваат...

Фудбал 25.11.21 | 08:20

Каква вечер во Манчестер: ПСЖ од победа до пораз за десет минути

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола им се заблагодари на навивачите за поддршката по победата синоќа над Пари Сен-Жермен во 5. коло од Лигата на шампионите. –...

Фудбал 07.11.21 | 09:54

Нејмар надмина 400 постигнати голови во кариерата

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар постигна два гола на натпреварот во француското првенство во кој парижаните славеа против Бордо со 3:2. Со ова, 29-годишниот бразилски...

Фудбал 15.10.21 | 16:03

Покетино се надева дека Мбапе ќе остан во ПСЖ

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино изјави денеска оти верува дека напаѓачот Килијан Мбапе би можел да се предомисли и да остане во клубот од Париз. Мбапе ова лето бараше...

Фудбал 07.10.21 | 14:36

Претседателот на Ла Лига: ПСЖ го крши финансискиот фер плеј и го уништува европскиот фудбал

Претседателот на шпанското фудбалско првенство, Ла Лига, Хавиер Тебас го обвини францускиот гигант ПСЖ дека ги прекршил правилата за финансискиот фер плеј. Го критикувам...

Фудбал 26.08.21 | 23:45

Трансферот е договорен: Мбапе ќе биде нов фудбалер на Реал Мадрид

Најголемата трансфер-сага во европскиот фудбал во последните неколку години, трансферот на Килијан Мбапе во Реал Мадрид ја има својата разрешница. Како што објави реномираниот...