Ознака: пронајден
Црна хроника 16.01.22 | 16:26

Трагичен крај: Пронајден тетовецот кој исчезна пред Нова година

МВР информираше дека денеска во околу 11:40 часот во водите на р.Пена, во атарот на тетовско Фалише, пронајдено е телото на 62-годишниот И.Л. од Тетово, за кого на 31.12.2021 беше...

Црна хроника 28.12.21 | 23:46

Љубе Димитриевски кој беше исчезнат е пронајден мртов

Љубе Димитриевски човекот кој беше исчезнат два дена е пронајден мртов, да му е светол патот до вечноста, пишува во објава од страна на неговото семејство. Ви благодарам...

Црна хроника 27.07.21 | 17:28

Пронајден машки труп во каналот од хидросистемот „Брегалница“

Работници во водостопанската подружница „Брегалница“ од Кочани при редовната дневна проверка и рутинско чистење на каналите за наводнување, претпладнево пронашле...

Балкан 14.10.20 | 14:10

Пронајдени нови резерви на гас во Црното Море

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во средата рече дека земјата пронашла нови резерви на природен гас во Црното Море. Зборувајќи пред парламентарната група на...

Црна хроника 08.09.20 | 10:38

Во Велешко пронајден мртов жител на Ржаничино по кој се трагаше од 2. јуни

Како што информираат од СВР Велес на 6 август во атар село Ветерско, велешко бил пронајден починат 65-годишниот М.Г. од село Ржаничино – Петровец, кој бил пријавен како...

Свет 13.07.20 | 16:38

Исплива мрачна тајна на градоначалниокт кој беше пронајден мртов

Додека многу од жителите на Сеул жалат поради смртта на градоначалникот Парк Вон Сун, јавноста во Јужна Кореја ја разбранува информацијата дека тој сексуално ја злоставувал...

Калеидоскоп 04.11.19 | 13:38

Успеа потрагата: Пронајден професорот Константиновски

Исчезнатиот професор во пензија и архитект Георги Константиновски е најден жив денеска во Бардовци, дознаваме од извори во семејството. Георги се водеше како исчезнат...

Црна хроника 17.10.19 | 11:56

Пронајден 44-годишниот битолчанец кој се изгубил пред 10 дена

Секторот за односи со јавност при СВР – Битола соопшти дека денеска е пронајден Ѓ.С.(44) од Битола, за кого на 8 октомври околу 19:00 часот неговиот син Н.С.(19) пријавил дека...

Скопје 06.05.19 | 14:55

Пронајден е дедо Трајан од Усје

Дедо Трајан од Усје, кој вчера утрото исчезна, денеска е пронајден. Го најдовме дедо, добар е, само е исплашен, фала ви на сите, особено на човекот кој се јави од Аутомакедонија...

Скопје 27.02.19 | 11:15

Пронајден е чичко Војо

Синоќа на социјалните мрежи имаше апел за пронаоѓање на повозрасен човек со деменција, Војислав Марковски, во Ново Лисиче кај трговскиот „Лиса“. Ви благодариме на...