Ознака: приведени
Балкан 11.03.23 | 18:57

Во Србија приведени две жени оти сакале да му дадат писмо на Вучиќ

Непознати лица во цивилна облека, без да покажат значка или каква било писмена наредба, денеска ја однеле Даниела Михајловиќ од Босилеград и нејзината пријателка Миљана...

Свет 09.03.23 | 11:26

Околу 160 лица во Турција приведени поради ширење страв на социјални мрежи по земјотресите

Вкупно 157 лица во Турција се приведени поради ширење провокативни објави на интернет по разорните земјотреси на 6 февруари, соопшти Генералниот директорат на турската...

Црна хроника 05.03.23 | 11:48

Инспекторите на терен: Повеќе лица завршија зад решетки по акциската контрола во угостителски објекти

Повеќе лица се приведени поради различни основи во ноќешната акциска контрола за проверка во угостителските објекти дали престојуваат и им се точи алкохол на малолетници,...

Црна хроника 23.02.23 | 10:43

Полицијата приведе пет лица: Краделе во хидроцентрала и во Дирекцијата за заштита и спасување

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола, по преземени мерки и активности, вчера ги лишиле од слобода А.М.(23), С.М.(26), М.Ј.(31), Ф.М(44) и Ѓ.М.(34), сите...

Свет 15.11.22 | 19:59

Во Турција 50 лица се приведени поради терористичкиот напад

Турската полиција уапси повеќе осомничени во врска со бомбашкиот напад на пешачка авенија во Истанбул, во кој загинаа шест лица, а десетици беа ранети. Турскиот министер...

Црна хроника 05.11.22 | 13:27

Петмина приведени при претрес на стан во Скопје

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје синоќа во 20.00 часот со претходна судска наредба извршија претрес во домот на скопјанецот А.А....

Црна хроника 03.11.22 | 21:13

Приведени петмина дрвокрадци во Прилеп

Полициски службеници од СВР Битола-ПСОН Прилеп денеска 03.11.2022) на место викано Беловодица, Прилеп ги лишиле од слобода И. Р. (21), С. Ќ. (23), Е. К.(23),Е. М.(19) и Е. Р. (23), сите од Прилеп,...

Црна хроника 08.10.22 | 16:27

Приведени 12 лица и пронајдена дрога во угостителски објекти во општина Центар

Во акциска контрола во угостителски објекти на подрачјето на општина Центар се приведени 12 лица и е пронајдена дрога од страна на полициски службеници од единиците...

Црна хроника 01.10.22 | 14:52

Полицијата упадна во ноќните клубови низ државата, пронајдена дрога, има приведени

Синоќа во периодот од 12 по полноќ до 4 часот утрото, полицијата во координација со Управата за јавни приходи спроведе акциска контрола во повеќе угостителски објекти...

Црна хроника 30.07.22 | 18:56

Приведени тројца дрвокрадци во прилепско

Ноќеска во 00.40 часот на бензиската станица во близина на с.Беровци, прилепско, од страна на полициски службеници од Полициска станица Старавина  лишени од слобода...

Црна хроника 25.07.22 | 10:28

Приведени две лица во Штип, превезувале огревни дрва без документи

На 24.07.2022 во 06.00 часот на регионалниот пат кон езеро Мантово, Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода Ј.Д.(18) и А.Д.(47) од Неготино, затоа што со товарно...

Црна хроника 22.07.22 | 11:56

Приведени двајца крадци од Косово, фатени на дело во Кочани

Во Кочани вчера полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода Б.А.(54) и С.С.(63), двајцата од Република Косово. Од МВР соопштија денеска дека тие...

Црна хроника 14.07.22 | 21:26

На протестите пред Собранието приведени десет лица

Вкупно десет лица се приведени денеска поради фрлање тврди предмети кон полицискиот кордон пред Собранието за протестите против предлог-преговарачката рамка. Како...

Црна хроника 14.07.22 | 17:37

Познат идентитетот на приведените за фрлање на предмети кон Собранието

Пет лица приведени поради фрлање тврди предмети кон Парламентот. Денеска (14.07.2022) до 16.30 часот приведени се пет лица кои денеска фрлале со тврди предмети кон објектот...

Црна хроника 14.07.22 | 16:31

Приведени четири лица за време на протестот пред Собранието

Полицијата приведе четири лица кои фрлале со камења и тврди предмети кон собраниската зграда за време на денешниот протест пред Собранието против францускиот предлог. Протестот...

Црна хроника 14.07.22 | 15:25

Приведени две лица на протестот пред Собрание

Две лица се приведени на денешните протести пред Собранието, велат од министерството за внатрешни работи за Плусинфо. Според информациите МВР, двете лица кои попладнево...

Црна хроника 09.07.22 | 14:47

Приведени две лица од Ресен, осомничени за предизвикување на општа опасност

На 08.07.2022 полициски службеници од ОВР Ресен ги лишија од слобода С.К.(34) и О.Б.(47), двајцата од Ресен. Тие се сомничат дека на 07.03.2022 извршиле кривично дело „предизвикување...

Црна хроника 08.05.22 | 12:34

12 приведени за една ноќ: Полицијата бараше дрога во угостителски објекти во Скопје, Битола, Прилеп и Велес

12 луѓе се приведени само вчера вечер во угостителски објекти ширум државата. Кај нив била пронајдена марихуана и бела прашкаста материја. Како што соопшти МВР, полициски...

Црна хроника 30.04.22 | 12:12

Приведени двајца криумчари на мигранти на излезот од Гевгелија

Полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“, синоќа во 20:30 часот на излез од Гевгелија дале знак за запирање на патничко...

Црна хроника 23.04.22 | 20:04

Двајца малолетници од Дреновец и Порој приведени за вчерашниот напад со нож врз 16-годишник

Тетовската полиција информира дека денеска се лишени од слобода двајца малолетници поради сомнение дека биле вклучени во вчерашниот инцидент кој резултираше со бодење...