Ознака: прилепчанец
Црна хроника 12.04.21 | 17:20

Истрага против прилепчанец за поседување на хероин​

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против триесетгодишен прилепчанец за кого постои сомнение дека сторил кривично...

Црна хроника 04.04.21 | 17:52

Приведен прилепчанец откако неколку часа држел киднапирана девојка

Полициски службеници од ОВР Прилеп ноќеска во 00.30 часот го привеле А.З. (26) од Прилеп, по пријава од А.Р.(44) од Прилеп, дека вчера (3 април) околу 21 часот А.З. насилно ја однел...

Црна хроника 18.01.21 | 13:07

Ловџија застрела млад прилепчанец, момчето им подлегна на повредите

Млад прилепчанец загина во инцидентот што се случи вчера околу 11 часотво атар на с.Витолиште, прилепско. Како што било пријавено во прилепската полиција, Ѓ.К.(25) од Прилеп...

Црна хроника 14.11.19 | 14:45

Притвор за прилепчанец кај кого полицијата пронашла хашиш

Притвор од 30 дена за 43-годишен прилепчанец во чиј дом е пронајден хашиш, поради основано сомнение за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги. Надворешната...

Црна хроника 03.11.19 | 17:51

Кривична против Прилепчанец, кај него била пронајдена марихуна

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Х.Р.(23) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Црна хроника 11.03.19 | 10:56

Прилепчанец паднал од мопед, со тешки повреди завршил во болница

Вчера околу 14 часот на ул. „11-ти Октомври“во Прилеп, А.С. (44) од Прилеп, управувајќи мопед, изгубил контрола и паднал на коловозот. Од падот А.С. се здобил со тешки телесни...

Црна хроника 18.02.19 | 15:06

Кривична за прилепчанец кој нападнал сограѓанин пред својот дом

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Џ.О. (58) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Црна хроника 11.01.19 | 23:40

Прилепчанец пронајден мртов во својот стан

Вистинска драма се одвивала вечерва во населбата Точила во Прилеп. Околу 18 часот, 69 годишниот прилепчанец В.М. бил пронајден мртов во својот стан во зградата Д3 откако...

Црна хроника 09.01.19 | 13:02

Прилепчанец украл кутија полна мобилни телефони, полицијата му ги нашла дома

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против Г.Д. (47) од Прилеп поради постоење...

Црна хроника 07.01.19 | 15:45

Прилепчанец нападнат на Бадник во продавница на градскиот пазар

Вчера околу 16 часот, во Полициската станица Прилеп, Т.А. (53) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 09 часот, во деловен објект лоциран во градскиот пазар во Прилеп, од...

Црна хроника 07.01.19 | 15:19

Млад прилепчанец нападнат синоќа пред казино

Синоќа околу 23 часот во Полициската станица Прилеп, Б.Д. (24) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 20 часот на улицата “Марксова“, во близина на казино, пријавителот...

Црна хроника 02.01.19 | 17:22

Младо момче пронајдено мртво во својот дом

Младо момче било пронајдено починато во својот дом во Прилеп. Како што информираат од полиција, вчера во 14:50 часот Б.В. пријавила дека истиот ден околу 13:00 часот на улицата...