Ознака: пријатели
Филм 22.06.21 | 15:47

Гантер од „Пријатели“ боледува од рак во напредна фаза

Глумецот Џејмс Мајкл Тајлер, познат како „друштвено чудниот“, но симпатичен келнер Гантер од ТВ-серијата „Пријатели“, откри дека боледува од рак на простата од 4. степен. Тајлер...

Филм 02.06.21 | 11:46

Џенифер Анистон го објави најсмешниот момент од сетот на „Пријатели“

Холивудската миленичка Џенифер Анистон сè уште е под импресии, па на својот инстаграм-профил објавува фотографии од сетот на снимањето на специјалната епизода „Friends:...

Филм 21.05.21 | 10:10

Објавен трејлерот: Специјалната епизода на „Пријатели“ ќе се емитува на 27 мај

Објавен е двоминутен трејлер од долгоочекуваната специјална епизода на серијата „Пријатели“ насловена „Friends: The Reunion“, што долго време ја очекуваат фановите на серијата. Годината...

Филм 20.05.21 | 11:46

Објавен трејлер за повратничката епизода на „Пријатели“

На 27 мај е планирана премиера на повратничката епизода на „Пријатели“ и по тој повод „Ејч-Би-О макс“ објави полн трејлер. Во специјалната епизода „Пријатели: Обединување“,...

Филм 20.05.21 | 09:12

Џои, Чендлер, Моника и другарите подостарени и здебелени: Се појави официјалниот трејлер за враќањето на „Френдс“

Они што растеа со „Прјателите“ со нетрпение го очекуваат нивното враќање. И да, Џои, Чендлер, Моника, Фиби, Рејчел и Рос се враќаат на 27 мај на ХБО. Подостарени и здебелени...

Филм 14.05.21 | 10:16

„Пријатели“ се враќаат на 27 мај

Долгоочекуваниот повторен собир на „Пријатели“ конечно доби термин за првото свое прикажување, по одложувањето на снимањето предизвикано од пандемијата на коронавирусот. „Пријатели“...

Македонија 22.01.21 | 12:54

Мицкоски: Македонија има пријатели кои даваат поддршка за секој наш напор за напредок, стабилност и обезбедување на иднината

По посетата на неколку земји од централна Европа, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека Македонија има пријатели, кои даваат поддршка за наш напор за...

Музика 01.01.21 | 21:11

И таму ќе бидеш сјајна ѕвезда…колегите и пријателите се простуваат од Џорлев

Колегите и пријателите на социјалните мрежи се простуваат од Зоран Џорлев. Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ напиша: Годинава и не почна така добро… Ни замина Зоран...

Сцена 01.07.20 | 21:30

Чендлер од серијата „Пријатели“ изгледа како бездомник

Метју Пери беше еден од омилените телевизиски актери кога се појави во улогата на популарниот Чендлер во светски популарната серија „Пријатели“. По крајот на серијалот...

Музика 26.12.19 | 18:15

Почина авторката на легендарната песна од „Пријатели“

Али Вилис – композиторката на легендарната песна од „Пријатели“ – „I’ll Be There for You“, почина на 72-годишна возраст. Тажната вест на Инстаграм ја соопшти нејзината долгогодишна...

Сцена 11.11.19 | 10:38

Џенифер Анистон со емотивен говор им се заблагодари на „Пријателите“

Џенифер Анистон на доделувањето на наградите People’s Choice беше прогласена за „иконски лик“. Наградата ѝ ја врачи Адам Сендлер, кој ја опиша како една од најдобрите пријателки,...

Калеидоскоп 29.07.19 | 12:27

Фановите велат – Никогаш не изгледал полошо: Чендлер од „Пријатели” се појави во Њујорк

За многумина фанови ширум светот, ликот на Чендлер од „Пријатели”, улога која ја толкуваше Метју Пери, беше една од омилените во ултра-популарната серија. Поминаа многу...