Ознака: претстави
Култура 18.05.22 | 11:35

„Сестрата“, „ А јажето се уште и е врзано околу стапалата“ и „Помеѓу“ вечерва на Фестивалот на монодрама во Битола

Вечерва (18 мај, среда) со почеток во 19: часот на Нова Сцена во рамките на Интернационалниот фестивал на монодрама ќе се одигра „Сестрата“ . АРММОНО Театарски Фестивал...

Култура 07.12.21 | 10:47

Претставите „Имагинарен, ти“ и „Јовано, Јованке“ вечерва на МОТ

Вечерва на програмата на 46. МОТ се претставите „Имагинарен, ти“ во режија на Блерим Дарлишта, која во 20 часот ќе се одигра на во МКЦ, сала Фросина Дардани е поранешен...

Култура 09.03.21 | 15:14

Поради полицискиот час претставите во МНТ ќе бидат од 19 часот

Репертоарот на МНТ се поместува за еден час, согласно одлуката на Владата донесена денеска ( 9 март 2021 година) , за воведување полициски час од 22 часот навечер до 5 часот...

Култура 26.05.20 | 14:31

Народен театар-Битола оваа недела онлајн ќе прикаже уште три претстави

Оваа недела претстави од поновиот период на НТБ. Кој ги пропуштил ќе може да ги погледне, а кој ги гледал нека ги преповтори!, велат од Народен театар-Битола.   Оваа...

Култура 17.03.20 | 13:35

Театар Куманово со бесплатни детски претстави на интернет

Театар Куманово, од денеска, па во наредните пет дена, дел од своите детски престави ќе ги постави бесплатно на својот јутуб канал, со цел да им го пополни времето на децата...

Култура 07.03.20 | 09:36

Коронавирусот ги одложи претставите во скопските театари до 13 март

Македонскиот народен театар, Драмски, Театар комедија и Театарот за деца и младинци го одложија прикажувањето претстави до 13 март, поради владината препорака за ограничување...