Ознака: Прес
Македонија 29.07.21 | 13:36

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Прес-конференција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Македонија 22.04.21 | 14:25

Министерот Насер Нуредини прекина прес-конференција за да се моли

Премиерот Зоран Заев, министерот за економија Крешник Бектеши и министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини присуствуваат на официјалното пуштање...

Македонија 30.01.21 | 11:44

Следете во живо: Прес конференција на Владо Мисајловски

Прес конференција на Владо Мисајловски: По катастрофалните лоши резултати со корупцијата ќе поднесеме интерпелација за Николовски и Маричиќ – функционери се однесуваат...

Македонија 09.12.20 | 11:26

Прес-конференција на Мицкоски во 13 часот по повод 100 дена Влада

Лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 13 часот ќе одржи прес-конфренција на која ќе говори за тоа што сработи Владата во...

Македонија 27.11.20 | 10:52

Филипче: На 17 ноември е забележан најголем процент на заболени и од тогаш бројките паѓаат

Епидемијата го достигна пикот минатата недела, рече министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција. Според него, од тогаш бројките се намалуваат...

Македонија 13.09.20 | 15:27

ИНТЕГРА преминува со своите структури и општински разграноци во ВМРО-ДПМНЕ, опозицијата се окрупнува

Најпрвин да се заблагодарам на претставниците на медиумите што се денеска со нас. ВМРО-ДПМНЕ заедно со најголемиот дел од раководството на политичката партија ИНТЕГРА...

Македонија 15.07.20 | 09:38

ВО ЖИВО: Прес-конференција на ДИК

Државната изборна комисија (ДИК) во моментов ја одржува својата прва прес-конференција наменета за предвремените парламентарни избори во нашата држава кои се одржуваат...

Македонија 03.06.20 | 22:12

Групирањата, непочитувањето на мерките и неказнувањето причина за раст на заболените и враќање на полицискиот час

Анализите на трендовите во изминатите денови покажуваат дека во овој момент имаме неколку локации во земјата каде има брзо ширење на вирусот и кластери кои се настанати...

Македонија 22.04.20 | 11:18

Владата се оградува, не го организирала настанот во Куманово, само дала насоки

Владата се оградува од организацијата на настанот во Куманово на кој техничкиот премиер Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министрите Венко Филипче и Арбер...

Македонија 16.04.20 | 15:53

Филипче од дома ќе има онлајн прес-конференции

Министерството за здравство соопшти дека Извештајот на Институтот за јавно здравје во врска со новодијагностицираните случаи со коронавирус во државава сè уште се...

Македонија 07.04.20 | 16:58

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче

Во секој момент треба да почне прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче на која ќе информира за состојбата со коронавирусот во Македонија.

Здравје 07.03.20 | 15:30

Патниците од автобусот во домашна изолација, заразените се во стабилна состојба

Двајцата сопружници кај кои вчера е откриен корона вирусот од синоќа се наоѓаат на Инфективната клиника во Скопје и се во стабилна здравствена состојба со лесна форма...

Македонија 20.02.20 | 15:33

Арсовски: Радмила Шекеринска го има оштетено буџетот на Република Македонија за над 250.000 евра

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димиче Арсовски на денешната прес конференција рече дека „Радмила Шекеринска како министер во министерството за одбрана преку јавна набавка...

Македонија 18.12.19 | 13:21

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Здравје 13.10.19 | 13:27

Филипче: Ги укинавме квотите за лекови, го унапредуваме здравствениот систем

Грижата за пациентите е нашиот врвен приоритет, водејќи вистински политики во интерес на сите граѓани. Од 1 октомври граѓаните на  имаат достапни лекови во кој било...

Македонија 04.10.19 | 18:53

Помпео: Борбата со корупцијата е клучна за ЕУ и НАТО!

Да се справите со корупцијата е клучно за вашето пристапување кон ЕУ и НАТО, порача државниот секретар на САД, Мајкл Помпео на заедничката прес-конференција со премиерот...

Македонија 06.09.19 | 14:39

За што и кај кого сè му посредувал Кирацовски на Боки 13?

Истрагата за случајот „Рекет“ е компромитирана и девалвирана. Распитот на инволвираните во целиот случај доцни повеќе од четири месеци. Вилма Русковска ја компромитираше...

Економија 03.09.19 | 15:45

Прес-конференција на Заев и Ангеловска за изгласаниот ребаланс на Буџетот

Денеска претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и министерката за финансии, Нина Ангеловска во 16:15 часот ќе одржат прес- конференција на...

Македонија 23.08.19 | 15:39

Стоилковски: Антикорупциска не смее да биде алиби за криминал и корупција

видеоНа денешниот прес на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски беше потенцирано деке „Владата тоне во корупција и во афери“ Институциите се политички притиснати...

Македонија 08.08.19 | 15:05

Јанушев: Правда во Македонија нема и нема да има се додека судот и обвинителството работат по нарачка на Заев

На денешната прес конференција Генралниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, истакна дека „Правда во Македонија нема и нема да има се додека судот и обвинителството...