Ознака: прегазени
Црна хроника 26.01.22 | 13:02

Маж прегазил тројца негови соселани

Вчеравечер околу 21.30 часот во СВР Тетово е пријавено дека на локалниот пат во тетовско Добарце, патничко возило „опел вектра“,управувано од 44-годишниот Х.Ј. од ова село,...

Црна хроника 26.01.22 | 12:32

Двајцата мигранти пронајдени мртви кај Табановце биле прегазени од воз

Двајцата мигранти, чии што тела беа пронајдени вчера покрај железничката пруга кај кумановското село Табановце биле прегазени од воз, соопшти денеска СВР Куманово....

Црна хроника 09.12.21 | 11:54

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со ул.„Браќа Миладинови“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“,...

Свет 10.08.21 | 14:08

Прегазил две жени зошто не носеле хиџаб

Две жени се тешко повредени во Иран, откако наводно маж ги прегазил со автомобил бидејќи немале прекривки на главата, јавија локалните медиуми. За време на инцидентот...

Балкан 23.07.21 | 13:46

Двајца Македонци повредени во Будва кога БМВ прегазило шестмина пешаци

Двајца македонски државјани се повредени во Будва кога 20-годишно момче со автомобил прегазило шестмина пешаци. Полицијата во Будва распиша потерница за Л.Б. (20) од Белград...

Црна хроника 27.03.21 | 11:45

Возач прегазил двајца пешаци кај Непроштено

Возач со БМР вчера попладне во 18.45 часот удрил и тешко повредил два пешака на регионалниот пат Тетово – Јажинце, кај с.Непроштено, информира полицијата. Според МВР патничко...

Црна хроника 08.10.20 | 10:56

„БМВ“ покоси баба и дете во Ѓорче, со повреди пренесени во болница

Две лица се повредени во несреќата што се случила вчера во 20.15 часот на крстосницата од ул. „Ѓорче Петров“ и ул.„Македонски војски“ во Скопје. Како што соопшти МВР,...

Црна хроника 02.07.20 | 11:47

„Голф“ прегази жена и дете, девојчето хоспитализирано со тешки повреди

Вчера во 9:15 часот било пријавено дека во Радовиш на бул.„Александар Македонски“, патничко возило „фолксваген голф“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(59)...

Црна хроника 05.06.20 | 11:15

Жена почина, маж е хоспитализиран откако паркиран камион почна да се движи

Една жена загина, а маж е во болница откако вчера во 17.40 часот кај стариот градски „Зелен пазар“ во Виница, претходно паркирано товарно возило „застава“ без регистарски...

Црна хроника 18.02.20 | 10:45

Прегазено 10-годишно дете, со тешки телесни повреди пренесено во болница

Вчера попладне во 17: 25 часот било пријавено дека на ул.„Доне Божинов“ во Куманово патничко возило „фолксваген шаран“, со австриски национални ознаки, управувано од...

Црна хроника 24.01.20 | 11:36

Прегазил двајца пешаци и избегал од местото на несреќата

Две лица се тешко повредени откако вчера во 14.30 часот на крстосница од бул.„Маршал Тито’’ и ул.„Ленинова’’ во Струмица, на нив налетал автомобил. Како што соопшти...

Црна хроника 19.12.19 | 17:12

Прегазени три девојчиња на пешачки премин во Чаир

Девојчињата на возраст од десетина години ја поминувале улицата кога автомобил „Пасат“ со скопски регистарски таблици, а такси возило не застанало и удрило во нив....

Црна хроника 11.12.19 | 11:03

Камион прегазил две прилепчанки

На 10.12.2019 во 18.30 часот бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Х.(47) од с.Лажани, прилепско, удрило во...

Црна хроника 21.10.19 | 11:54

Со „БМВ“ прегази две девојки во Центар, побегна, па се пријави во полиција

Две девојки се повредени откако синоќа околу 18.40 часот биле прегазени на бул.„Кочо Рацин“, пред крстосницата со ул.„Мирче Ацев“ во Скопје. Како што соопшти денеска...

Црна хроника 07.10.19 | 15:21

Со „Лада Нива“ прегазил двајца пешаци и дете во Велгошти

Вчера попладне на ул. „Илинденска“ во с. Велгошти, охридско, патничко моторно возило „лада нива“, со охридски регистарски ознаки, управувано од В.Д. (57) од с. Велгошти,...

Црна хроника 17.07.19 | 15:36

Со „Ескорт“ покосил две момчиња во Тетово, завршиле во болница

Две момчиња на возраст од 18 години се повредени откако во нив удрил 22-годишник од Тетово кој возел „форд ескорт“ вчера околу 14 часот на улицата „Браќа Миладинови. Едното...

Црна хроника 28.06.19 | 14:48

Удрил двајца пешаци, па побегнал

Тетовската полицијата е во потрага по возач кој вчера наутро удрил во двајца пешаци и побегнал од местото. Инцидентот се случил околу девет часот на кружниот тек на...

Црна хроника 22.06.19 | 22:09

Дваесет и шест годишно момче со „Ауди А5“ прегазилo двајца пешаци во Чаир

Синоќа околу 21 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата “Цветан Димов“, општина Чаир, патничко моторно возило “Ауди А-5“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 16.05.19 | 10:50

Со џип удрил две кичевчанки, итно префрлени во битолската болница

Вчера околу 15 часот на бул. „Ослободување“ во Кичево, З.М. (30) од с. Вранештица, кичевско, управувајќи патничко возило „Опел Фронтера“ со кичевски регистарски ознаки,...

Црна хроника 02.02.19 | 17:23

„Буба“ удрила мајка и дете кај Градежен факултет, за среќа минале со полесни повреди

Денеска околу пладне, на пешачкиот премин кај Градежниот факултет во Скопје, автомобил од марката „Фолксваген Буба“ удрил мајка и дете кои го преминувале булеварот. Околу...