Ознака: прегазена
Црна хроника 19.07.19 | 10:19

Прегазена млада девојка во Тетово

Тешка несреќа се случила вчера попладне во Тетово кога автомобил прегазил млада девојка. МВР информира дека во 18 часот и 30 минути на булеварот „Видое Смилевски Бато“...

Црна хроника 17.06.19 | 12:05

Со „Голф“ прегазил жена во Гостивар, со тешки повреди завршила во болница

Синоќа околу 22 часот на улица „ЈНА“ во Гостивар, патничко возило „Фолксваген Голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Љ.С. (51) од Гостивар, удрило во Н.Н....

Црна хроника 08.05.19 | 10:11

Прегазена постара жена во Скопје

Вчера наутро во 07.50 часот на крстосницата од улицата „Скоевска“ и улицата „Радишанска“ во Скопје, товарно возило „фолксваген ап“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 31.03.19 | 10:42

Прегазена жена во Железара

Вчеравечер во 21.30 часот на улица „Душан Тасковиќ“ во Скопје, патничко возило „шкода октавија“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.(42) од Скопје, удрило...

Црна хроника 31.01.19 | 10:10

Жена прегазена утрово во населба Лисиче, итно пренесена на Клиника

На булеварот „12 македонска бригада“, утрово кај полициската станица во населба Лисиче жена била прегазена од автомобил со кумановски регистарски таблички. Таа била...