Ознака: прегазена
Црна хроника 03.03.23 | 13:39

Почина жена од Катланово, ја прегази автомобил

Жена загина во сообраќајна несреќа во селото Петровец кога автомобил удри во неа. „Вчера, во селото Петровец, Сопско, патничко возило ‘рено’, со скопски регистарски...

Црна хроника 10.01.23 | 13:02

18-годишна девојка прегазена во Тетово, сторителот избегал од местото на несреќата

Ноќва околу 01.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека околу 18.50 часот на 09.01.2023 на крстосницата на улиците „29 Ноември“ и „Видое Смилевски-Бато“ во Тетово, патничко...

Црна хроника 30.12.22 | 14:29

Тешко повредена млада девојка прегазена во Тафталиџе

Млада девојка од Кавадарци е тешко повредена откако ја прегазил 20-годишен возач од Скопје, пренесуваат од МВР. Несреќата се случила вчера во 09.40 часот, кога во СВР Скопје...

Црна хроника 15.12.22 | 12:44

71-годишник со „мерцедес“ прегази 76-годишна жена во Охрид

„Мерцедес“ управуван од 71-годишник прегази 76-годишна жена во Охрид. На 14.12.2022 околу 19.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на крстосница на улиците „Никола Карев“...

Црна хроника 10.12.22 | 11:43

Возач прегази жена на паркинг, па ја одвел дома

Возач на паркинг удрил во жена, па ја вратил дома, но откако почувствувала болки заминала во болница. Вчера во 17.40 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Градската општа...

Црна хроника 09.12.22 | 13:02

Прегазена девојка во сообраќајниот метеж во Центар

Вчера во 23.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Крсте Мисирков“, бул.„Кочо Рацин“, бул.„Кузман Јосифоски – Питу“ и Кеј „13 Ноември“, патничко...

Црна хроника 06.10.22 | 17:01

Тешко повредена 68-годишна жена откако ја прегазило „Пунто“ во Тетово

Жена на 68 години како пешак е тешко повредена околу 14 часот во сообраќајна незгода случена на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово. Во неа удрило возило управувано од...

Црна хроника 16.08.22 | 10:59

Маж од Мала Речица прегази 23-годишна девојка, со тешки повреди пренесена на Клиника

Тетовската полиција информира дека ноќеска тешко е повредна 23 годишно женско лице откако во неа удрило патничко моторно возило. Настанот се случил околу 21 часот и 50...

Црна хроника 16.08.22 | 10:54

Возач со „БМВ“ прегази 23-годишна девојка во Тетово, тешко е повредена

Тетовската полиција информира дека ноќеска тешко е повредна 23 годишно женско лице откако во неа удрило патничко моторно возило. Настанот се случил околу 21 часот и 50...

Црна хроника 20.06.22 | 22:39

Тешка несреќа предмалку кај „Алумина“, БМВ удри во велосипедистка

Тешка сообраќајна несреќа, во која настрада млада велосипедистка се случи вечерва на булеварот „Митропoлит Теодосиј Гологанов“ во близина на поранешната фабрика...

Црна хроника 07.04.22 | 14:45

Тешко повредена прегазена скопјанка

Вчера во 19:10 часот било пријавено дека на улицата „Христо Татарчев“ патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Х.С.(52) удрило во пешакот С.А.(56),...

Црна хроника 26.02.22 | 12:30

22-годишник прегази 71-годишна скопјанка

На 25.02.2022 во 10.40 часот било пријавено дека на бул.“Мајка Тереза“ патничко моторно возило “бмв 320-д“ со скопски регистарски ознаки управувано од Т.М.(22) од село Горно Количани-скопско...

Црна хроника 13.11.21 | 12:12

Девојка прегазена во Центар, со тешки повреди пренесена во Ургентен

На 12.11.2021 во 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Димитрие Чуповски“ во Скопје, патничко возило „фолксваген туарег“ со бугарски национални ознаки, управувано...

Црна хроника 06.10.21 | 12:42

Kичевец удри и усмрти мечка на автопатот Тетово-Скопје

Четириесет и три годишен возач од Кичево со својот автомобил удрил во мечка ноќеска на автопатот Тетово-Скопје, а при инцидентот нема повредени луѓе. Поради ударот мечка...

Црна хроника 24.06.21 | 11:47

Млада скопјанка прегазена на крстосницата кај Кузман, со тешки повреди заврши во Клинички

Вчеравечер во 21.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Св.Климент Охридски“, ул.„Димитрија Чуповски“ и ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“...

Вести 08.04.21 | 08:24

Прегазил девојка и избегал: Со тешки повреди струмичанка префрлена на скопските клиники

Синоќа околу 19:40 часот на крстосница на улиците „Ленинова“ со „4 јули“ во центарот на градот, на пешачки премин, автомобил удрил во 21-годишната В.Б. од село Русиново,...

Црна хроника 30.01.21 | 14:06

Скопјанка прегазена на паркинг

Вчера во 12.15 часот било пријавено дека во Скопје на паркинг простор на ул.„Трифун Хаџијанев“, патничко возило „фолксваген пасат“, со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 21.01.21 | 14:06

Седумнаесетгодишна девојка прегазена во Тетово, помина само со повреди

Седумнаесетгодишна девојка е повредна како пешак во сообраќајна незгода која се случи вчера на крстосницата кај градскиот плоштад во Тетово. -Вчера околу 14 часот и...

Црна хроника 12.01.21 | 12:32

Прегазена 19-годишна кумановка, со тешки повреди пренесена во болница

Девојка е тешко повредена откако вчера околу 14,20 часот во неа удрило возило на крстосницата од улица „Кирил и Методиј“ и улица „Перо Чичо“ во Куманово. Како што соопшти...

Црна хроника 11.12.20 | 12:12

Прегазена млада кумановка, со тешки повреди пренесена во Скопје

Млада кумановка е тешко повредена откако вчера наутро во 07.15 часот во Куманово на крстосницата од улиците „Доне Божинов“, „Тодор Велков“ и „Ленинова“ во неа удрило...