Ознака: предизвик
Балкан 24.03.21 | 13:32

Уште еден страшен предизвик се шири по социјалните мрежи: Дете за малку ќе загинеше, го прават ова на роденденски забави…

Деца од четврто одделение па нагоре се дел новиот страшен предизвик кој се шири по социјалните мрежи во Хрватска, особено во Ријека. Тик-ток предизвикот се состои во...

Балкан 03.03.21 | 23:57

Интерпол предупредува: На „Тик-ток“ се шири најава за групно самоубиство на деца

Министерството за внатрешни работи на Република Српска било известено од страна на Интерпол дека на социјалната мрежа „Тик-ток“ е најавено масовно самоубиство на...

Калеидоскоп 28.01.21 | 10:26

Криците на очајниот татко одекнувале низ зградата: Синот не им одговарал на повиците и довикувањата!

Малолетниот Ѓ.С.(10), кој во вторникот е пронајден мртов во станот во кој живеел со братот и родителите, најверојатно се обесил со кимоно за џудо, а детето најверојатно...

Калеидоскоп 28.01.21 | 09:56

Голема трагедија: Момчето кое се обеси поради ТикТок предизвикот е внук на српски генерал

Момчето(9)кое во вторникот се обесило во својата соба во стан во Белград, внук е на српскиот генерал Божидар Делиќ. Момчето кое родителите го пронашле мртво, најверојатно...

Калеидоскоп 27.01.21 | 14:46

Родители внимавајте: Децата се убиваат играјќи ја оваа опасна игра на Тик ток

Регионот го обиколи веста дека момче (10) кое вчера е пронајдено мртво во Раковица, наводно случајно се обесило играјќи го Тик-ток предизвикот Блекаут. Пред неколку дена...

Балкан 27.01.21 | 13:54

Дете настрада играјќи Тик-ток предизвик: Пред неколку дена во Италија почина девојче, а сега момче од Србија

Момче(10) кое вчера беше пронајдено мртво во стан во Раковица, наводно се обесило играјќи го Тик-ток челинџот Блекаут. Како што неофицијално се дознава, момчето останало...

Свет 23.01.21 | 08:44

Десетгодишно девојче се задуши снимајќи опасен предизвик на „Тик-ток“

Италијанскиот регулатор за приватност на податоци вчера ѝ нареди на кинеската компанија „Бајт денс“, во чија сопственост е „Тик-ток“, да ги блокира сметките на сите...

Калеидоскоп 09.08.20 | 21:39

Момче си го запали пенисот во живо бидејќи фановите му наредиле

Кореанската јутјуб-ѕвезда Шин Тае Ил е познат по преносите во живо додека игра видеоигри заедно со неговите фанови. Во четвртокот, неговите следачи му смислија казна...

Семејство 04.08.20 | 23:43

Tри девојчиња хоспитализирани откако поради предизвик испиле повеќе апчиња за алергија

Три тинејџерки завршија во болница во рок од една недела поради предизвик кој започна на социјалната мрежа „Тик-ток“. Се работи за „Бенадрил“ предизвикот, во кој се...

Естрада 29.03.20 | 23:15

Тагни ме ако имаш му*а: Миа има нов предизвик на „Инстаграм“

Водителката Миа Костова на својот профил на „Инстаграм“ започна нов предизвик со жешка фотографија од нејзиниот тоалет. Многу ретко постирам вакви слики. Скоро никогаш....

Калеидоскоп 15.03.20 | 23:41

Инфлуенсерка излижа тоалетна школка во авион и започна „Коронавирус предизвик“

Во обид да привлече внимание, „инфлуенсерката“ Ава Луис излижа тоалетна школка во авион. Снимајќи се за социјалните мрежи, Луис го нарече видеото „Коронавирус предизвик“...

Калеидоскоп 26.01.20 | 20:40

Заев го прифати трендот на #DollyPartonChallenge

Tрендот на #DollyPartonChallenge (предизвикот на Доли Партон) го прифатија многу познати личности, влијателни брендови, брендови и граѓани кои објавуваат свои верзии за предизвикот,...

Останати спортови 02.11.19 | 10:43

Ноле урнебесено му одговори на Ибра, а ги предизвика Кристијано и Мбапе

Златан Ибрахимовиќ во последно време е крајно активен на сите полиња, не само поради најавите за нов голем трансфер во неговата кариера, туку и поради мистериозните...

Фудбал 06.07.19 | 19:25

Балотели му плати на шанкер 2.000 евра за да се фрли во море со се мотор

Италијанскиот фудбалер, кој сезонава настапува за Oлимпик Марсеј, годишниот одмор го поминува во Неапол каде го привлече вниманието на локалната јавност. Во негов стил,...

Калеидоскоп 27.04.19 | 17:46

Нов глупав, но и опасен предизвик на социјалните мрежи

По „Брд бокс“ предизвикот и јадењето на „тајд“ таблети со прашо за перење, време е за уште поглуп предизвик. Се работи за новиот вирален предизвик под името Shell On, кој...

Калеидоскоп 04.01.19 | 09:40

Ризичен по живот: Уште еден опасен предизвик на „Јутјуб“

Не стивнува популарноста на „Јутјуб“ видеата што ги предизвикуваат младите на неразумни постапки, ризични за нивното здравје и живот. По неколку интернет-предизвици...

Фудбал 10.12.18 | 13:54

Роналдо „фрла ракавица“ кон Меси: Ајде дојди во Серија А, да те видиме!

Кристијано Роналдо на извонреден начин се снајде во Серија А, потврдувајќи дека и годините се најмалку важни за максимална адаптација од една во друга најсилна лига. Сепак,...