Ознака: правда
Македонија 13.09.19 | 10:58

Не е мртво СЈО, мртва е правдата и секоја шанса дека ќе има санкции за ова злосторничка здружба

Мртва е правдата и секоја шанса дека ќе има санкции за ова злосторничка здружба, смета политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, коментирајќи ги изјавите дека Специјалното...

Македонија 12.08.19 | 13:09

Функционерите на СДСМ со ист статус: Најавуваат правда, а „Рекет“ не го ни споменуваат

Повеќе функционери на СДСМ денеска споделуваат еден ист статус на социјалните мрежи, меѓу нив и високите функционери како поранешниот потпретседател на партијата...

Балкан 11.03.19 | 15:33

Протести со ковчези во Загреб како предупредување за „смртта на правдата”

Здружението за заштита на жртвите од правосудството „Вероника Вере” денеска одржа протести против корупцијата во хрватската Влада, при што учесниците носеа ковчези...

Црна хроника 24.12.18 | 11:00

Семејствата на обвинетите за убиството на Саздо ќе протестираат за правда

Семејствата и роднините на лицата кои се обвинети за убиството на младиот Никола Саздовски, незадоволни од судскиот процес, најавуваат дека ќе протестираат и повикуваат...