Ознака: познати
Филм 15.04.21 | 22:24

Како би изгледале ќелави ѕвездите чиј шарм се крие во нивната фризура

Од Брус Вилис до Вин Дизел – Холивуд е полн со згодни ќелави мажи, но и оние чиј шарм е во нивната фризура. Затоа, од сајтот „Брајт сајд“, решија да прикажат како би...

Естрада 02.04.21 | 12:03

Пола естрада дел од истрага за милионски измами со обложување, велат: Луѓето сами си се виновни што веруваат

Откако во полициската акција „Вектор“ во Република Српска уапсени се девет лица за кои постои сомнение дека преку лажни профили на социјалните измамиле стотици лица,...

Естрада 07.01.21 | 15:18

Ѕвезди кои го слават Божик заедно со нас

Иако голем број светски познати јавни личности го одбележуваат Божик според Грегоријанскиот календар, некои од нив најголемиот православен празник го слават на 7 јануари,...

Свет 31.12.20 | 15:50

Светот во 2020: Познати личности кои се заразија со Ковид-19

Бројот на луѓе кои страдаат од коронавирус се зголемува секојдневно, вклучително и некои од најпознатите светски личности од политичкиот и јавниот живот. На крајот...

Естрада 30.12.20 | 09:05

Бред Пит ќе го добие старателството, Хари и Меган ќе се разведат

Kако и секоја година, така и оваа, „National Enquirer“ предвиде што може да се случи со  познатите во 2021 година. Бред Пит, Џенифер Лопез, Кети Холмс, Лејди Гага се само дел од имињата...

Естрада 09.06.20 | 22:43

15 деца на познати личности кои не изгледаат воопшто како што очекувавте

Многу деца се како клонови на своите родители, но ова се 15 деца кои воопшто не личат на своите познати родители. Стинг и неговата ќерка Елиот Самер Деми Мур и нејзината...

Естрада 04.01.20 | 09:14

Kако изгледала Брена пред да стане Лепа, Карлуша без шминка, Шабан со коса…

Како изгледала Брена пред да го добие прекарот Лепа, Цеца во униформа, Карлеуша без шминка, природната Сека, Шабан со коса, Чола како Титов војник, Наташа Беквалац со...

Естрада 01.03.19 | 14:05

Најголемите скандали на македонската естрада

Расправии, клевети, тужби, местенки, тепачки…Екипата на „Ексклузив“ направи листа на најголемите скандали на македонската естрада, кои беа главна тема на насловните...

Естрада 14.02.19 | 11:35

Молитви и пораки од познатите естрадни личности

Пораки со сочувство за семејствата на загинатите и повредените во тешката сообраќајна несреќа, во која вчера животот го загубија 15 лица, а повеќе од 30 повредени, од кои...

Македонија 22.01.19 | 15:56

Естрадата се разбуди: ПРОТЕСТ против канцерогеното општество

Македонската естрада повика на масовен протест пред Собранието на Република Македонија. Тамара повика на масовен протест Да не дозволиме да не навикнат на „живот”...

Естрада 06.01.19 | 22:37

Холивудски ѕвезди кои слават Божик со нас

Иако голем број светски познати јавни личности го одбележуваат Божиќ според Грегоријанскиот календар, некои од нив, како што се холивудските актери Том Хенкс и Кристијан...

Естрада 31.12.18 | 23:50

Тие предвидоа кои познати личности ќе починат во 2018 и погодија за 12

Сајтот кој предвиде смрт на 17 познати личности во 2017 година, на почетокот на оваа година ја објави својата морбитна листа и за 2018 година. Сајтот наречен „Death list“ постои...

Естрада 24.12.18 | 10:14

Мачка се раслече, Тамара се распеа: Естрадата на мекици за Дарен

Тамара Тодевска ги собра семејството и пријателите на мекици за раѓањето на синот Дарен. Катарина Ивановска, Лила, Сергеј, Миа, Столе Стоилов беа само дел од познатите...