Ознака: повредено
Црна хроника 18.10.20 | 10:05

Тешко повредено момче во сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во...

Црна хроника 05.08.20 | 11:59

Дете тешко повредено откако во неговиот велосипед удрил автомобил

Петнаесетгодишно момче е тешко повредено по несреќата што се случила на паркинг во Куманово. Како што соопшти МВР, вчера во 17.25 часот било пријавено дека во Куманово,...

Црна хроника 12.07.20 | 11:27

Скопјанец со БМВ прегази 5 годишно дете

На 11.07.2020 во 15.00 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Методија Митевски“, патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Х.(38) од Скопје,...

Црна хроника 03.10.19 | 23:11

Претепаното момче во Карпош е во критична состојба, лекарите се борат за неговиот живот

Во општина Карпош денеска во попладневните часови момче било нокаутирано среде улица од засега непознат насилник кој веднаш го напуштил местото на настанот, а од МВР...

Црна хроника 06.09.19 | 16:17

Дете прегазено со мопед без регистарски таблици

Малолетно лице е повредено во сообраќајната незгода што се случила вчера во 08.55 часот на ул.„Радишанска“ во Скопје. До несреќата дошло кога мопед „хонда“ без регистарски...

Црна хроника 30.08.19 | 15:25

Момче од Арачиново повредено ноќеска со остар предмет

Ноќеска во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „12“ во с. Арачиново, скопско, А.А. (18) од с. Арачиново бил нападнат со остар предмет од Ј.Б., при што се здобил со повреда...

Црна хроника 16.07.19 | 12:27

Физичка пресметка кај Житен пазар во Кичево, едно лице повредено

Во попициска станица во Кичево, во текот на вчерашниот ден околу пладне било пријавено дека на Житен пазар на улицата „Маршал Тито“ бил нарушен јавниот ред и мир со...

Црна хроника 27.06.19 | 15:53

Со мотор удрил во седумгодишно дете

Вчеравечер околу 20.00 часот на ул.„Блага Ружето“ во Прилеп, Н.Ј.(24) од Прилеп, управувајќи мотоцикл „кавасаки“ со прилепски регистарски ознаки, удрил во велосипед што...

Црна хроника 26.06.19 | 20:34

Момче повредено со остар предмет на „7-ма албанска бригада“

Вчера во СВР Скопје, Б.М. (41) од Скопје пријавил дека на ул. „7-ма албанска бригада“, Е.Н. физички го нападнал неговиот 16-годишен син и со остар предмет му нанел повреда...

Црна хроника 22.03.19 | 16:21

Teшко повреден 11-годишен велосипедист

Единаесетгодишно дете е тешко повредено откако вчера околу 11.30 часот на крстосница од улиците „Мукос“ и „Шаќир Војвода“ во Прилеп, во него удрило патничко возило...

Црна хроника 24.01.19 | 10:50

Дете од Скопје повредено по удар од багер, завршило на Клиника

Вчера околу 14 часот, кај место викано „Врапче“ во Скопје (стар пат за село Батинци), пријавено е дека 13 – годишно момче од Скопје било повредено при удар од багер, управуван...

Црна хроника 23.12.18 | 11:24

Го удрил со автомобил и избегал: Повредено 13 годишно дете

Засега непознато лице со автомобил удрило во 13-годишно во Скопје и избегало од местото на несреќата. Според информациите на МВР, вчера во 20 часот на крстосница од булевар...