Ознака: повредено дете
Македонија 26.11.22 | 09:55

Да бевме демократска држава од морални причини ќе имаше оставка на министерката и директорката

Десетмесечно бебе завршило со тешки телесни повреди и хематон на главата, а министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска и директорката на детската...

Македонија 24.11.22 | 12:14

Десетмесечно бебе со тешки повреди во гевгелиска градинка, директорката се обидела да го сокрие случајот

Брутално насилство врз 10 месечно бебе во градинка во Гевгелија. Директорката Елизабета Стефановска, поставена од министерката Јована Тренчовска молчи и го крие инцидентот,...

Црна хроника 09.06.22 | 12:09

Метална шипка падна врз дете додека се возелo на рингишпил во Куманово

Метална шипка паднала врз дете од Куманово додека се возелo на рингишпил во луна парк на булеварот „Октомвриска револуција”, соопшти денеска СВР Kуманово. Настанот...

Црна хроника 02.09.21 | 12:36

Прегазено дете велосипедист во Струмица

Малолтеник е тешко повреден во несреќата што се случи вчера во 11.45 часот на крстосницата од ул.„Маршал Тито“ со ул.„Димитар Цветинов“ во Струмица. Како што соопшти...

Црна хроника 31.03.21 | 14:37

Возач на мопед тешко повреди 12-годишно девојче

На улица „АСНОМ“ во Велес, синоќа околу 19:50 минути, мопед „Кивеј“ со велешки регистарски броеви управуван од 19 годишиот Ѓ.С. од Велес удрил 12-годишно дете кое ја преминувало...

Црна хроника 09.02.20 | 11:34

Се фотографирале во силоси за жито, малолетник добил тешки повреди од падот во отворот

Вчера во 15,00 часот во СВР Куманово од Ургентниот центар Куманово било пријавено дека од ул.„Тодор Велков“, било донесено дете со повреди од пад. Од полициски службеници...

Црна хроника 27.12.19 | 22:02

Му мавал тупаници по глава: Се бара притвор за очувот на повреденото бебе

Основното јавно обвинителство Скопје нареди истражна постапка против 34-годишен скопјанец осомничен за кривично дело „запуштање и малтретирање дете“ и е предложена...

Црна хроника 27.09.19 | 17:56

Братче по грешка ја спуштило рачната, возилото прегазило петгодишно дете

Петгодишно дете со тешки повреди било донесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ вчеравечер. По преземени мерки од страна на СВР Скопје, било констатирано дека...

Црна хроника 21.09.19 | 19:04

Куче искаса дете за уво

Малолетно дете било нападнато од куче-скитник во Виница. Инцидентот во полициската станива вчера наутро го пријавила мајката, С.И.(41) од Виница. Според пријавата, во...

Црна хроника 16.08.19 | 10:52

Тешко повредено девојче пешак, откако на паркинг се судриле две возила

Малолетно девојче, пешак, е тешко повредено во судир помеѓу две возила на паркинг во Аеродром. Несреќата се случила вчеравечер околу 22 часот на паркинг на булеварот...

Вести 27.06.19 | 15:26

Старец стишувал детски џагор со пушка – ранил дете

Еден малолетник е повреден кога 76-годишно лице пукало со воздушна пушка од својот балкон, бидејќи му сметала вревата која децата во средата навечер ја правеле играјќи...

Црна хроника 02.05.19 | 11:07

„Нисан“ и „Голф“ се судриле вчера во Велес, повредено десетгодишно дете

Вчера околу 14 часот на улица „Вардарска“ во Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Нисан“ со велешки регистарски ознаки, управувано од С.Б....

Црна хроника 27.04.19 | 13:13

Со возило удрил 12-годишно девојче на велосипед, па избегал од местото на несреќата

Вчера попладне на локалниот пат за с. Пласница – Македонски Брод кај м.в. „Курикамења“ се случила сообраќајна незгода во која возач во возило со засега непознати...

Црна хроника 01.04.19 | 11:50

Тешко повредени две деца

Две деца се здобија со тешки повреди во две сообраќајни несречи што вчера се случиле во Прилеп и во село Грчец. На крстосница од улиците „Војводинска“ и „Ладо Ланецот“...

Црна хроника 30.03.19 | 14:19

Тинејџер со точак удрил четиригодишно дете, со тешки повреди завршило на Клиника

Вчера околу пладне пријавено е дека во село Студеничани, скопско, 15 – годишник од село Студеничани, управувајќи велосипед, удрил во четиригодишно дете од истото село. Од...