Ознака: повредени
Црна хроника 04.12.19 | 10:58

Тешка сообраќајна несреќа, двајца во критична состојба

На 03.12.2019 во 03.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Кузман Јосифовски Питу“ и ул.„Никола Карев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко...

Црна хроника 03.12.19 | 11:00

Детали за несреќата кај скопската Железничка станица

Две лица се повредени во сообраќајна незгода што се случила утринава во 3:35 часот на крстосницата на булеварите Кузман Јосифовски Питу и Никола Карев во Скопје, кај Железничката...

Црна хроника 03.12.19 | 09:35

Тешка сообраќајна несреќа: Се судрија две возила, има и потешко повредени

Рано утринава околу 3.00 часот по полноќ, на раскрсницата кај железничка станица, се случила страшна сообраќајна незгода, пишува Слободенпечат. Според неофицијални информации,...

Црна хроника 27.11.19 | 15:19

Повредените 26 мигранти кај кумановско Градиште во стабилна здравствена состојба

Во стабилна состојба се 26. мигранти кои се повредени во сообраќајка утринава околу 6.40 часот на регионалниот пат Свети Николе – Куманово кај месноста викана „Градиште“,...

Црна хроника 27.11.19 | 10:28

Еден пешак потешко повреден во сообраќајка

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, а пет лица со лесни телесни повреди во шест од вкупно 10 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето...

Црна хроника 23.11.19 | 10:23

Тешко повредени две лица во троен судир на патот Штип-Делчево

Две лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случи вчеравечер во 21,30 часот на магистралниот пат Штип-Делчево. Како што соопшти МВР, се судрија патничко...

Црна хроника 16.11.19 | 16:43

МВР се огласи за несреќата во „Макстил“

На 16.11.2019 во 07.53 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ се донесени Н.Н.(45), Е.В.(27), С.С.(48), сите од Скопје и Б.М.(35) од скопско, кои се здобиле...

Црна хроника 16.11.19 | 11:17

Ливна јама се откинала и паднала: Хаварија во „Макстил“, четворица тешко повредени, еден на КАРИЛ

Изутринава во 07,53ч.во Клиничкиот центар “Мајка Тереза“ се донесени четири лица кои се здобиле со повреди во “Макстил“. Во моментов е познато дека еден од нив е во животна...

Црна хроника 14.11.19 | 09:12

Пет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Пет лица се полесно повредени во пет од вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во девет од нив е причинета материјална...

Црна хроника 13.11.19 | 13:44

Нови детали за трагедијата кај Ласкарци: Автобусот на „Дурмо“ имал уред за манипулација на брзината

За кобната трагедија кај Ласкарци, денеска нови детали.  Имено денеска беше откриено дека автобусот на смртта на „Дурмо турс“ имал уред со кој се манипулирала брзината...

Црна хроника 13.11.19 | 09:21

Единаесет сообраќајки во Скопје, исто толку повредени лица

Единаесет лица се повредени во вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во три од нив е причинета материјална...

Црна хроника 12.11.19 | 09:06

Во девет сообраќајки во Скопје повредени 11 лица

Единаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во седум од вкупно девет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во...

Црна хроника 11.11.19 | 10:46

Тешко повредени две лица во сообраќајка кај Барово

Две лица се тешко повредени во сообраќајката што се случила вчеравечер околу 21.15 часот на локалниот пат село Барово-с.Света Петка, скопско. До несреќата дошло кога патничко...

Црна хроника 08.11.19 | 10:50

Повредени две лица во сообраќајка на патот Кочани-Делчево

Сообраќајна несреќа во која повредени се две лица се случила вчера во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“, атар на Виница. Во...

Црна хроника 06.11.19 | 18:49

Во Битола се запали трафостаница, четворица работници на МЕПСО завршиле во болница

Во битолската полиција во попладневните часови на 5 ноември било пријавено дека при работни задачи во трафостаницата 400/110 kW – Битола 2 избувнал пожар во прекинувачот,...

Свет 06.11.19 | 11:47

Пет лица, меѓу кои и шпански туристи, повредени во напад со нож во Јордан

Пет лица, меѓу кои и тројца шпански туристи, биле прободени со нож во близина на римските урнатини во Џераш во Јордан, објави државниот весник Ал-Раи повикувајќи се на...

Црна хроника 06.11.19 | 11:18

Шест патници и возачот повредени во автобус на ЈСП

Седум лица се повредени во автобус на ЈСП откако возачот нагло запрел. Според информациите на МВР, инцидентот се случил вчера во 14.55 часот на улица Втора македонска бригада...

Балкан 03.11.19 | 20:23

Се преврте автобус во Франција, 29 лица загинаа, 4 се во критична состојба

Дваесет и девет лица се повредени, од кои четири се во критична состојба, откако денеска во регионот Сома, во Франција, се преврте автобус кој патувал од Париз за Лондон. Според...

Балкан 03.11.19 | 19:52

Возач на автобус влетал на постојка во Истанбул, 13 повредени

Најмалку 13 лица се повредени откако возач со автобус влета на преполна автобуска постојка во Истанбул, а потоа со нож ги напаѓал луѓето. Возачот е уапсен, соопшти полицијата...

Црна хроника 02.11.19 | 18:54

Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид-Кичево, поведени три лица

На магистралниот пат Охрид-Кичево, утрово се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(57) од Скопје...