Ознака: потпишан
Македонија 17.04.24 | 17:56

Потпишан Кодексот за фер и демократски парламентарни избори – распределбата на средства за политички маркетинг главен проблем на помалите партии

Претставници на политичките партии и коалиции, денеска, во Кристалната сала на законодавниот дом го потпишаа Кодексот за фер и демократски избори за единаесетите парламентарни...

Здравје 11.09.23 | 10:07

Потпишан меморандум за партнерство помеѓу универзитетските клиники на Македонија и Украина

Заменик-министерката д-р Маја Манолева, имаше чест да биде дел од третиот „Summit of First Ladies and Gentlemen“ што се одржа на 6 септември во Киев, Украина. Под мотото „Спасување животи...

Свет 15.04.23 | 12:46

Франција ќе гори: Макрон го потпиша Законот за пензиски реформи, синдикатите ќе ги интензивираат протестите

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска го потпиша Законот за пензиската реформа откако вчера истиот беше одобрен од Уставниот совет. Францускиот министер...