Ознака: посета
Економија 03.07.20 | 17:58

Јанушев во посета на фабрика во Делчево

Ја посетивме текстилната фабрика „Витекс“ во Делчево. Текстилната индустрија е водечка во овој регион. Затоа во програмата се обврзавме на реализација на повеќе проекти...

Македонија 26.06.20 | 13:04

Мисајловски: СДСМ дрско ги излажа пензионерите, од ветувањата нема ништо

Владо Мисајловски, носителот во ИЕ 2 третиот ден од изборната кампања го започна со средба со пензионерите од Општина Бутел. Заедно со Мисајловски на средбата присуствуваа...

Македонија 24.06.20 | 12:14

Следете ја во живо изјавата на Владо Мисајловски по посетата на Ѓорче Петров

Владо Мисајловски, носител на Изборна единица 2  ќе го посети Ѓорче Петров и ќе даде изјава за медиуми во 12:00 часот пред црквата Св. Петар и Павле.

Економија 24.06.20 | 11:08

Македонците лани во Грција потрошиле 114 милиони евра

Минатата година, Грција ја посетиле 948.000 македонски државјани, бројка што е за 20 отсто помала во споредба со туристите во 2018 кога имало 1.187 000, според официјалните податоци...

Балкан 17.06.20 | 13:51

Русија ќе го подржи секое решение во интерес на Србија, смета Дачиќ

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, по повод утрешната посета на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, изјави дека „мисли да Русија ќе го поддржи...

Свет 05.06.20 | 16:19

Орбан во прва посета на Белорусија

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денес ја посети Белорусија, со што стана првиот унгарски премиер кој ја посетил оваа земја. Орбан повика на крај на санкциите на ЕУ против...

Македонија 05.04.20 | 18:09

Петер Сијарто утре во посета на Македонија

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто, утре на негова иницијатива ќе оствари работна посета на Република Македонија, за време на која...

Свет 24.03.20 | 19:45

Владимир Путин облече заштитно одело и ги посети заболените од Ковид 19

Рускиот претседател Владимир Владимирович Путин ја посети болницата во Коминарк, предградие во Москва, во која се сместени најголем број од заболените пациенти од...

Економија 20.02.20 | 09:26

Мицкоски на средба со Регионалната занаетчиска комора во Охрид: Државата мора да посвети поголемо внимание на занаетите

Мора да се посвети поголемо внимание на занаетите кои мора да ја добијат поддршката од државата, изјави Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ кој имаше средба со...

Македонија 16.02.20 | 12:28

Мисајловски: Во Собрание се случува голем пазар, се лицитира со правото само со цел да се спаси Заев

Имавме многу убава можност и шанса да имаме убави состаноци тука во Општината Шуто Оризари. Да се видиме со граѓаните да разговараме со нивните проблеми. Ние од ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 10.02.20 | 18:46

Министерот Чулев во Охрид побара доследна примена на принципот на законитост во насока на фер и демократски избори

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денес оствари работна средба со раководството на СВР Охрид, соопшти МВР. На средбата од страна на колегите во СВР Охрид беше...

Македонија 08.02.20 | 13:18

Чулев во посети семејствата на загинатите бранители и „Тигрите“

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, денес ги посети семејствата на загинатите бранители. Тие овие денови го поминуваат зимскиот одмор во сместувачките капацитети...

Македонија 07.02.20 | 20:16

Николоски од САД: По промената на власта, 2020 нема да биде загубена година за граѓаните и патот кон евроинтеграциите

Во рамки на работната посета на Вашингтон САД потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски оствари работни средби со Шери Брајан, потпретседател на Националниот...

Македонија 28.01.20 | 19:38

Мицкоски од Прилеп порача: Народот е револтиран зашто во Македонија владее хибридниот режим на Заев

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска беше во Припел, каде што одржа состанок во општинскиот комитет во Прилеп. Салата беше претесна да го прими народот...

Македонија 26.01.20 | 19:01

Чулев во Шуто Оризари: Помина времето на шерифи и недопирливи

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев го посети Полициското одделение Шуто Оризари и проговори со вработените говореше  за тоа дека главен фокус во работењето...

Македонија 23.01.20 | 13:48

Понекогаш судбината знае да си поигра со луѓето, но тука е хуманоста: Пешевска ги посети мајката и синот од Велес

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ денеска ги посети Јордан и неговата мајка Ангелина од Велес кои живеат во ужасни услови и на кои итно им е потребна помош од државата. Утринава...

Македонија 20.01.20 | 16:32

Првиот човек на Европскиот совет во посета на Македонија

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел в петок ќе допатува во посета на Македонија. Тој во Скопје ќе допатува од Тирана, каде што исто така ќе оствари средби со...

Македонија 19.01.20 | 13:21

Чулев од Тетово: Во срцата на сите верници да се вселат мирот, хармонијата, љубовта и милосрдието

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, денешниот празник Богојавление Водици, го прослави во Тетово. На Фејсбук тој напиша: Денес бев во Тетово, на еден од најголемите...

Македонија 13.01.20 | 18:13

Кичевци во преполна сала го пречекаа идниот премиер на Република Македонија Христијан Мицкоски

Кичевчани во преполна сала денеска во пречекаа лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Традиционално, најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ на Василица организира...

Македонија 05.01.20 | 12:46

Мицкоски од Попова Шапка: Македонија се наоѓа на крстопат каде се носи одлука за нејзината иднина

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска традиционално ја посети Попова Шапка, каде се чествува празникот и делото на СВ Наум Охридски. Неговото дело...