Ознака: “порше“
Технологија 29.07.21 | 14:44

Дефинитивно се од друга планета: „Порше“ ќе вложува во вселената

Автомобилската компанија „Порше аутомобил холдинг СЕ“, која меѓу другото ја контролира и „Фолксваген групацијата“, е најновиот голем инвеститор којшто се стреми...

Балкан 15.07.21 | 15:15

Пијан и дрогиран Македонец со „порше“ дивеел по автоаптот Белград-Ниш

Српската полиција рано утрово запрела државјанин на Македонија на возраст од 32 години, кој возел пијан и дрогиран по автопатот Ниш- Белград со брзина од 173 километри...

Калеидоскоп 09.06.21 | 14:09

Бил Гејтс на работа доаѓал со мерцедес, а кај љубовницата одел со порше

Бил Гејтс на работа доаѓаше со „мерцедес“, а потоа ќе заминеше со златно „порше“, што му го довезуваше асистентот, тврдат неговите соработници, кои сметаат дека тоа...

Калеидоскоп 01.06.21 | 09:11

Габриел Бајрам му купи „порше“ на наследникот, побара во џамија да се заколне дека нема да вози над 150км на час

Габриел Бајрам, син на Амди Бајрам на својот профил на „Фејсбук“ му го честиташе роденденот на својот син. Тој му подарил „порше“, но му порача да се заколне во џамија...

Фудбал 03.03.21 | 09:03

Сребреното „Порше“ на Марадона од денеска се нуди на продажба

Со почетна цена од 200.000 евра денеска на аукциска продажба преку интернет ќе биде понуден автомобилот од марката „порше 911“ кое беше во сопственост на аргентинската...

Црна хроника 12.02.21 | 19:53

Полицијата одзеде „Порше“, не било регистрирано 15 месеци

Тетовската полиција денес одзеде возило марка „Порше“ поради истечена регистрација повеќе од шест месеци, информираат од СВР Тетово. Возилото ќе биде задржано на...

Црна хроника 25.09.20 | 17:03

Полицајци пукале во „порше“, ранет возачот и мигрантот што го криумчарел

На 25.09.2020 околу 06.00 часот на крстосница од пат с.Кравари – с.Оптичари, поради постоење основано сомнение дека се превезуваат мигранти, полициски службеници од Полициска...

Калеидоскоп 24.08.20 | 12:44

Кога ќе се судрат „бугати чирон“ и „порше 911“ штетата е 3,5 милиони евра

Најскапиот судир во Европа, а можеби и во светот, се случил при една сосема обична сообраќајна несреќа. Повеќе возила се движеле зад камп-приколка, а возачите на „бугати...

Црна хроника 26.03.20 | 15:26

На патот Кичево-Гостивар: Во „Порше“ пронајден кокаин

Вчеравечер околу 23.20 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар...

Црна хроника 08.02.20 | 19:35

Со „порше“ шверцувал мигранти, полицијата го забележала, луѓето ги оставил на автопат

Вчера рано утрото во 04,50 часот постапувајќи по наредба за вршење на служба, мотопатрола од Полициската станица за граничен надзор „Сопот“ на место викано „обиколница...

Калеидоскоп 17.11.19 | 13:02

Порше се заби во вториот кат од куќа – двајца загинати

Тешка сообраќајна несреќа поради неприлагодена брзина го потресе Њу Џерси. Порше се забило во вториот кат од зграда, а двајцата патници во автомобилот загинале на самото...

Балкан 07.10.19 | 20:22

Разнесено поршето белградски делија

Попладнево во белградската населба Врачар беше фрлена бомба врз паркирано возило порше, кое го возел 30-годишниот Лазар Вукичевиќ, член на навивачката група на Црвена...

Црна хроника 14.09.19 | 17:36

Шестнаесет мигранти фатени вчера во „Порше“ кај Табановце

Вчера рано наутро на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“, полициски службеници дале знак за запирање на патничко возило „порше“ и на патничко возило...

Калеидоскоп 07.08.19 | 11:04

Луксузен карамбол на „порше“, „бентли“, „мекларен“

Момче во Челси направил вистински карамбол кога со своето “ауди“ влетал право во луксузните автомобили паркирани на улицата, пишуваат од британското списание „Метро“. Во...