Ознака: пораки
Балкан 25.01.21 | 12:24

Грците испраќаат околу четири милиони смс пораки седмично за излегување од дома

Околу четири милиони смс пораки се испраќаат секоја седмица во Грција, за излегување од дома за време на карантинот, според министерот за дигитална политика Кирјакос...

Македонија 19.12.20 | 11:42

Битолчани со пораки до Заев: „Предавнику, до каде се филтрите за РЕК?“

Битолчани му закачија платна со пораки на премиерот Зоран Заев. Му порачаа дека е предавник и го прашаа до каде се филтрите за РЕК.

Технологија 13.11.20 | 09:49

Фејсбук воведува опција за автоматско бришење пораки

Kопанијата Фејсбук, воведува опција за автоматоско исчезнување на пораките во „Месенџер“ по некое време. Со оваа опција, најавена во септември при редизајнирањето...

Македонија 04.11.20 | 17:08

Со остри пораки пратениците на ВМРО-ДПМНЕ изразија револт против назначувањето на Кацарска за уставен судија

Со свирежи во салата и голем број пораки испишани на транспаренти како „Кацарска извршител на мафијата“, „Уставниот суд пресуди дека кацарска суди противуставно“,...

Црна хроника 02.12.19 | 23:00

Приведените им се заканувале на полицајците, МВР забрани снимање околу полициската станица „Карпош“

Две лица осомничени за вмешаност во вооружената пресметка од ноќта кон неделата во скопскиот хотел „Александар Палас“, се приведени од страна на полициските специјалци,...

Свет 12.11.19 | 18:45

Лидерите од Парискиот мировен форум повикаа на поголема меѓународна соработка

Светските лидери, меѓу кои и францускиот претседател Емануел Макрон денеска од Париз повикаа на поголема меѓународна соработка заради намалување на тензиите во светот. Околу...

Црна хроника 24.10.19 | 13:37

Заев: Моите разговори и СМС пораки се автентични

Премиерот Зоран Заев денеска пред судот нагласии дека од материјалите што имал можност да ги слушне може да потврди дека тие се се автентични. Ја потврдувам автентичноста...

Калеидоскоп 14.02.19 | 11:31

Не можете да знаете кога ќе се качите и каде ќе стигнете, со кого ќе се гушнете на последната станица…

На социјалните мрежи денеска граѓаните изразуваат сочуство до семејствата. Сите се возиме во ист автобус, кој денес, кој вчера, некој утре..кога пишувам за љубов, мислам...

Естрада 07.02.19 | 11:48

Карлеуша му ветила брак? Нови пораки меѓу пејачката и Врањеш

Иако Јелена Карлеуша најави тужби за сите медиуми кои го започнаа секс-скандалот и пишувањата за нејзината врсак со Огњен Врањеш, „Информер“ објави нови пораки помеѓу...

Македонија 19.01.19 | 14:28

„Едно име имаме, Македонија“, „Никогаш Северна, секогаш Македонија“: Граѓаните со силна порака до власта

Граѓаните кои денес сплотено го прославуваа празникот Водици, ја искористија приликата да му испратат порака на Зоран Заев и власта. Му порачаа дека оваа земја е Македонија,...

Естрада 07.01.19 | 21:26

Душко полудел, видел пораки што не смеело да ги види

Бракот на Јелена карлеуша и Душко Тоиќ е во сериозна криза, а проблемите во рајот почнале на новогодишниот настап на пејачката, пишува српски Курир. Наводно на поп дивата...

Економија 05.01.19 | 22:46

Се претставуваат лажно за да ви украдат пари или лични податоци: НБРМ со апел да внимавате!

Во изминатиов период, забележана е појава на испраќање електронски пораки до е-адреси на лица од Република Македонија со лажно претставување. Поконкретно, лажното претставување...

Технологија 19.12.18 | 23:13

Facebook им дозволувал на компаниите да ги читаат пораките од инбокс

На најголемите светски компании, Фејсбук со години им дозволувал пристап до податоците на корисниците , па дури и содржините во инбокс. Според Њујорк Тајмс , имало можност...