Ознака: порака
Балкан 27.08.20 | 12:57

Мета ги повика Албанците во Црна Гора да учествуваат на неделните избори

Албанскиот претседател Илир Мета преку видео порака на социјалните мрежи ги повика Албанците на Црна Гора да ја искористат историската можност со масовно учество на...

Македонија 15.08.20 | 19:41

Скандалозно обраќање на братот на Али Ахмети: Стремете се кон Албанија за да се спасите од оваа опасност

Фекри Ахмети, братот на Али Ахмети, лидерот на ДУИ, преку видео порака во јавноста се обрати до Албанците, но истовремено и со скандалозни квалификации за Македонците. Како...

Македонија 21.07.20 | 12:15

Анонимуси до партиите: Со Албанец премиер ќе ја превртиме Македонија наопаку

Македонската хакерската група „AnonOpsMKD“ која е дел од глобалното движење „Анонимус”, а која вечерта на 15 јули го нападна агрегаторот на вести „Тајм.мк“, објави директна...

Македонија 17.07.20 | 15:03

ЕУ очекува силен парламент и стабилна коалиција

Реакција во име на ЕУ за изборите на 15 јули стигна попладнево од страна на еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји и шефот на дипломатијата на ЕУ, Јосеп Борел, јави...

Македонија 13.07.20 | 14:15

Во пресрет на изборите, Сијарто со порака до Македонците!

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија Петер Сијатро преку статус на Фејсбук и посакува среќа на Македонија во пресрет на изборите кои ќе се одржат...

Музика 12.05.20 | 09:55

Aндре Риу до Македонија: Мојот оркестар и јас ви посакуваме многу сила и енергија! Останете здрави!

Андре Риу упати видео порака до Македонија. Тој посака во овие тешки времиња да имаме многу здравје и енергија. André Rieu со специјална порака до македонската публика 💖 🎫Билетите...

Македонија 19.04.20 | 14:43

Николоски: Македонија ќе победи, вие ќе победите, сите ние заедно ќе победиме и поубави денови ќе дојдат за Македонија!

Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил упати видео порака со честитка за големиот христијански празник Велигден. Велигден е ден за нашите семејства,...

Сервиси 10.04.20 | 11:07

Велигденска честитка на бискупот скопски и струмичко-скопски епарх Киро Стојанов

Бискупот скопски и апостолски егзарх во Македонија, Киро Стојанов по повод Христовото Воскресение-Велигден до верниците од католичка вероисповед упати честитка. Драги...

Здравје 22.03.20 | 13:15

Драги роднини и пријатели, пред малку ги добив резултатите – позитивен сум на корона вирусот, од вторникот сум изолиран

Ретко виден потег на социјалните мрежи. Иван се одлучи да биде од корист за него и сите со кои се сретнал во последниот период. Целиот фејсбук статус во продолжение. Драги...

Култура 19.03.20 | 10:47

Симон Трпчески со песна посака : Да се надеваме само на убави нешта набрзо и да го победиме вирусот!

Симон Трпчески, еден од најафирмираните македонски изведувачи и веројатно најдобриот македонски пијанист на сите времиња на фејсбук постираше видео со порака за поддршка.

Балкан 12.03.20 | 09:51

Грција со порака на мобилните телефони ги информира граѓаните за коронавирусот

Преку бројот за итни случаи 112, Генералниот секретаријат за цивилна заштита на Грција, синоќа испрати порака со упатства за коронавирусот до сите корисници на грчките...

Македонија 22.02.20 | 20:07

Александар Николоски: Ќе ставиме крај на поразите затоа што тоа и го должиме на Македонија!

На социјалните мрежи, Александар Николоски сподели видео порака и напиша: ДОАЃА НОВО ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНИ И ПРАВДА! Македонија од секој удар кој и бил нанесен излегувала...

Македонија 13.02.20 | 19:32

ЕПП: Се што треба да се направи се фер и слободни избори на 12 април за Македонија да оди напред!

Европската народна партија на „Твитер“ испрати поддршка до Македонија и порака во која потенцира дека се што треба да направи нашата земја се фер и слободни избори...

Кошарка 27.01.20 | 09:35

Како да го насетуваше крајот: Од последната објава на Коби Брајант, минуваат морници

Последната објава на Коби Брајант на Инстаграм содржи зборови од кои минуваат морници. Еден од најдобрите НБА играчи на сите времиња, Коби Брајант и неговата 13 годишна...

Економија 26.10.19 | 14:42

Земјоделците порачаа на владата: Сакаме субвенции навреме и неселективно, а не пред избори

Претседателот на Агро центар од Велес на земјоделскиот протест кој се одржа денес пред владата во име на земјоделците и порача на Владата да ги исплаќаат субвенциите...

Естрада 06.09.19 | 11:36

Потресна порака од Гордана за роденденот на Шабан: Недостига гласот кој лечеше сè

Вдовицата на кралот на народната музика со емотивна порака го одбележа денот кога е роден Шабан Шаулиќ. Недостига гласот кој лечеше сè, порача меѓу останатото Гордана...

Калеидоскоп 06.02.19 | 09:57

Ирска манекенка е пронајдена мртва по шифрирана порака на Фејсбук

Ирската манекенка Али Мекдонел е пронајдена мртва откако објавила шифрирана порака на Фејсбук, пренесува „Фокс њуз“. Триесет и седумгодишната Мекдонел, мајка на четири...

Ракомет 18.01.19 | 10:54

Перо Антиќ се огласи и испрати силна порака до Манасков и Стоилов

Поранешниот македонски кошаркарски репрезентатиевец кој воедно своевремено беше и капитен на нашата репрезентација, Перо Антиќ се огласи по пат на социјалните мрежи. Причината...

Економија 03.01.19 | 16:14

Заев: Прогресивното оданочување претставува само симболична порака на солидарност

Прогресивното одданочување не значи зголемување на даноците на граѓаните, туку претставува само симболична порака на солидарност, изјави премиерот Зоран Заев на заедничката...