Ознака: поп
Балкан 16.07.23 | 20:01

Уапсен поп од Родос зашто на естонски турист му го осветил пенисот со масло

Полицијата на Родос уапсила 49-годишен поп под обвинение дека му го нарушил сексуалното достоинство на 30-годишен турист од Естонија така што му ги осветил гениталиите...

Македонија 20.01.23 | 14:23

Во штипско Ново Село светиот крст купен на лицитација за 95.000 денари, со парите ќе се плателе сметките за струја

Додека вчера илјадници верници влегоа во ладните води да го фатат светиот крст за кој се верува дека ќе му донесе среќа и благодат на оној кој ќе го фати, во штипско Ново...

Балкан 30.03.22 | 23:10

Поп од СПЦ одбил да плати во „Лидл“, го изнесувале со полиција

Полицијата изнела свештеник на Српската православна црква од продавницата на Лидл во српскиот град Инѓија бидејќи упорно одбивал да ги плати производите што ги избрал...

Култура 14.10.21 | 15:20

„Гардијан“ пишуваше за југословенскиот електро-поп, диско и пост-панк за „Бастион“, „Хаустор“, „Видеосекс“…

Некогашниот југословенски електро-поп, диско и пост-панк се културен феномен кој стигна и до новинарите од британскиот „Гардијан“. Тие неодамна зборуваа со неколку...

Здравје 01.10.21 | 14:34

Д-р Стојанов: Лекар да ја негира вакцината е исто како поп да ја негира Библијата

Епидемиологот Александар Стојанов вели дека проблемот со слабиот интерес за вакцинација е присутен во целиот свет и дека воведувањето построги мерки е единствената...

Балкан 16.05.21 | 10:12

Ова го има само на Балканот: Лажен поп-оџа-надбискуп извршувал обреди во три религии

Не за џабе велат дека Балканот е посебна приказна каде се испомешани сите вери и религии. Еден снаодлив млад човек во Босна долги години работел како поп во помалите...

Калеидоскоп 15.05.21 | 20:29

Кој сака да работи има работа: Лажен поп во Босна истовремено бил и католички свештеник и оџа

Не за џабе велат дека Балканот е посебна приказна каде се испомешани сите вери и религии.Еден снаодлив млад човек во Босна долги години работел како поп во помалите...

Калеидоскоп 16.08.20 | 14:32

Грчки поп уапсен за ширење лажни вести

Грчката полиција, вчера уапсила поп од островот Калимнос поради тоа што преку социјалните мрежи ги повикувал верниците за вчерашниот празник Пресвета Богородица да...

Македонија 21.05.20 | 13:48

Неканонски венчавал по дома, си изградил црква во дворот: Струмички поп доби забрана за работа

Заради непочитување на редот и уредбите на парохиската дејност при уставот на МПЦ-ОА, Струмичката епархија донесе одлука со која му се изрекува забрана за свештенодејство...

Балкан 22.04.20 | 09:55

Поп кој служел велигденска литургија во „Свети Сава“ заразен со коронавирус

Близок соработник на српскиот патријарх Иринеј е позитивен на коронавирусот и хоспитализиран во болницата во Земун. Според српските медиуми, станува збор за поп кој...

Калеидоскоп 01.03.20 | 11:00

Цело село во шок: На погреб, вдовец направил хаос кога го здогледал попот

Невообичаен погреб на кој интервенирала полицијата се случил на почетокот на февруари во едно село кај Врњачка бања. Тажниот вдовец кој тагата ја лечел со алкохол, се...

Црна хроника 12.11.19 | 11:57

Таткото на Боки 13 пред судот призна дека го истепал попот

Таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, Миле Јовановски, денеска пред судијката Александра Ристевска во Кривичниот суд призна дека на Божик во 2017 го тепал со боксови и клоци...

Црна хроника 21.10.19 | 11:50

Не сум Сталоне да го истепам попот за една минута, рече татко му на Боки 13 по судењето за физички напад

Утрово во кривичниот суд беше одложено судењето за татко му на Боки 13, Миле Јовановски, обвинет дека му нанел тешка телесна повреда на попот Виктор Стојчев, поради отсуство...

Македонија 04.09.19 | 18:47

Ременски за тепаниот поп од таткото на Боки 13 што го знае само од телевизија

Поранешната потпретседателка на СДСМ и актуелна пратеничка Фросина Ременски, денеска беше повикана од обвинителката Рускоска за случајот „Рекет“. По три часа поминати...

Калеидоскоп 27.08.19 | 17:49

Одговорот на овој младоженец стана хит: Попот го праша дали е ветен на друга?

На церемонијата на црковната венчавка овој младоженец очигледно вознемирен од трема го изнасмеа цел регион со одговорот. Попот го праша дали е ветен на друга?, а младоженецот...

Калеидоскоп 19.01.19 | 22:54

Се струполи попот во Сушица

Попот во Сушица падна веднаш откако го фрли крстот во водите, а верниците се фрлија по него. Ова видео е од прзникот Богојавление пред три години, но и денес се споделува...

Балкан 14.12.18 | 19:51

Синчето му го нашло видеото – православен поп среде секс скандал

Православен свештеник од Рума, Србија, сопруг и татко на малолетно дете, се најде во центарот на секс-скандал, кога во ова мало гратче се рашири снимката на која има секс...

Семејство 22.11.18 | 09:57

Поп ќе удавеше бебе додека го крстеше (видео)

Снимка од една крштевка во САД привлече големо внимание во мидиумите. Иако оваа церемонија започнува убаво, малку фалеше да зврши кобно. Крштевката се случува во баптистичка...