Ознака: погреб
Естрада 11.12.20 | 15:25

Ќерките Ана и Марија скршени од болка, зетот Адил клекнал и се молел: Најтажна сцена на погребот на Џеј

Пејачот Џеј е погребан во Алејата на заслужни граѓани спрема муслиманските обичаи.Пејачот го испрати звукот на 50 виолини со неговата Недела. Ќерките Ана и Марија неутешно...

Естрада 11.12.20 | 15:07

Погребан Џеј, 50 виолини со неговата Недела го испратија во вечното почивалиште

Пејачот Џеј Рамадановски погребан е денеска во Алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта. Роднините примала сочувство во капелата од 13 часот, а многу пријатели...

Балкан 07.12.20 | 13:38

За малку ќе погребале погрешен маж, го запреле погребот додека мајката го гушкала ковчегот

Грешен ковчег за малку ќе завршеше во гробот наменет за Веселин Драгомиров (41), кој во вторникот го загуби животот поради компликации од ковид-19 во болницата во Перник,...

Фудбал 27.11.20 | 09:47

Марадона погребан до неговите родители во Буенос Аирес

Диего Марадона, на приватна церемонија само со најблискуте луѓе беше погребан во Буенос Аирес до гробовите на своите родители Далма и Диего. На погребот на Марадона...

Естрада 26.11.20 | 17:17

Тато, те сакам најмногу: После трогателните зборови на синот(6) на погребот на Токан сите се скршија

Тапанарот на Амадеус бенд, Бојан Златановиќ Токан почина од коронавирусот во 45 година од животот, а зад себе остави сопруга и шестгодишен син. На гробиштата во Лексовац...

Калеидоскоп 23.11.20 | 17:43

Мистериозен млад човек среде литургија на погребот на Иринеј го извади мобилниот

За време на целата литургија, погреб и церемонија одржана во чест и во името на патријархот Иринеј, граѓаните на Србија имаа можностда видат мало, црно, непознато момче. Покрај...

Калеидоскоп 23.11.20 | 11:35

Кога видов толку владици на погребот на Амфилохиј, знаев дека набрзо ќе има уште еден погреб: Иларион им одржа лекција на Србите

Српската православна црква (СПЦ) вчера го погреба својот патријарх Иринеј, а претходно, за кратко време починаа и неколку владици, вклучувајќи го и митрополитот Амфилохиј,...

Балкан 22.11.20 | 10:25

Почна погребот на патријархот Иринеј

Во храмот Свети Сава во Белград штотуку започна погребната церемонија на која последен поздрав ќе му се испрати на српскиот патријарх Иринеј, кој пред два дена почина...

Балкан 21.11.20 | 13:56

Патријархот во затворен сандак, граѓаните ќе му се приближат на неколку метри

Во Храмот „Свети Сава“ во Белград започна комеморацијата за покојниот српски патријарх Иринеј. Ковчегот со телото на патријархот Иринеј беше пренесен од Соборниот...

Балкан 21.11.20 | 08:30

Верниците нема да може да го бакнуваат телото на Иринеј

Патријархот на Српската православна црква Иринеј ќе биде погребан во недела во 9 чаот во криптата на храмот „Свети Сава“ во Белград. На погребот ќе се обратат и српскиот...

Македонија 25.10.20 | 15:43

Голема поворка возила го испрати Амди Бајрам до гробиштата во Бутел

Со голема поворка поранешниот пратеник, Амди Бајрам испрaтен до вечното почивалиште во гробиштата во Бутел, јавува „Сител“. Поворката тргна од семејната куќа на Бајрамови...

Македонија 25.10.20 | 14:14

Амди Бајрам нема да биде погребан во Алејата на великаните

Амди Бајрам нема да биде погребан во Алејата на великаните на градските гробишта во Бутел, објави „Либертас“. Од управата на АД Бутел по реакциите на социјалните мрежи...

Вести 25.10.20 | 12:52

Синот на Амди Бајрам: Ве молам за време на погребот да носите маски и да одржувате дистанца

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, утринава преку Фесјбук упати апел до сите кои ќе бидат дел од погребната церемонија за неговиот татко, да ги почитуваат мерките...

Македонија 25.10.20 | 10:50

Блискиот соработник на Амди Бајрам повика на масовна погребна поворка пред неговиот закоп

Блискиот соработник и пријател на Амди Бајрам, Аднан Мемед преку Фејсбук ги повика граѓаните да се приклучат на погребната поворка на Амди Бајрам која ќе тргне од куќата...

Македонија 25.10.20 | 09:59

Денеска ќе биде погребан Амди Бајрам, најавено масовно присуство

Општината Шуто Оризари денешниот ден ќе го прогласи за ден на жалост во чест на починатиот Амди Бајрам. Амди Бајрам ќе биде погребан денеска на гробиштата во Бутел, а...

Македонија 24.10.20 | 20:34

Семејството на Амди Бајрам планира да прави голем погреб со сите церемонии

И покрај тоа што Бајрам имал ковид-19 и за ваквите пациенти постои посебен протокол, неговото семејство планира да прави голем погреб со сите церемонии, дознаваат неколку...

Балкан 18.09.20 | 19:44

Погреби, кршеевки и свадби во Грција со максимум 20 луѓе

Дозволено собирање на најмногу девет луѓе на отворено и затворено, откажување концерти и кино проекции во затворени сали, дозволени најмногу 20 лица на свадби, крштевки...

Калеидоскоп 13.09.20 | 13:46

Нина Спирова ќе биде погребана денеска во село во близина на Чачак

Погребот на легенда на македонската и на ексјугословенската естрада Нина Спирова ќе се одржи денес во село Коштуничи, Србија, во близина на Чачак. Нина Спирова која...

Калеидоскоп 27.08.20 | 13:46

Сцена како од „Викенд на мртовци“: Mажот по грешка подигнал друга жена наместо сопругата

Телото на 70 годишната Е.И која починала било предадено на сопругот кој ја идентификувал. Но кога кога стиглал дома во Бор видел дека тоа не е неговата жена. Оваа сцена...

Естрада 09.08.20 | 10:50

Тага во бело: Kој дојде на погребот на Исидора Блејица

Стотици нејзини обожаватели и роднини се собраа на погребот на писателката Исидора Бјелица.И покрај строгите мерки поради короната, и оддадоа чест на омилената на Балканот...