Ознака: погреб
Калеидоскоп 13.10.21 | 07:47

Светозар со крст ги тепал полицајците откако му кажале дека сопругата му оживеала!

Светозар П. (50) од село во општина Коцељева во западна Србија нападнал полициска патрола која дошла откако пријавил дека неговата сопруга починала. „Вдовецот“ ги нападнал...

Балкан 06.10.21 | 13:39

Срце да препукне: Двете сестрички што ги уби струен удар погребани во бел ковчег една покрај друга

Денеска во Обреновац погребани се двете сестри кои умреа од струен удар додека мајката ги капеше во кадата. Мајката беше неутешно дека веќе нема да си ги види децата....

Естрада 01.10.21 | 09:57

Фута бесен на синот поради невидениот скандал на погребот: Од болка не чул кога Лача ја избркал Цеца

Александар Фута Радуловиќ лут е на синот Лача, затоа што од погребот на сопругата Марина Туцаковиќ(67) ги избркал Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ. Фута побеснел кога дознал...

Естрада 30.09.21 | 09:34

Откриено е зошто Цеца беше избркана од погребот на Марина: Оваа нејзина порака го налутила Лача

После десетина денови од нејзината смрт, вчера е погребана Марина Туцаковиќ. Иако нејзиното испраќање во вечниот дом требаше да е мирно и во присуство на најблиските,...

Калеидоскоп 29.09.21 | 16:25

Таа и беше како втора мајка, но не дочека да ја погребе: После овие зборови на синот на Туцаковиќ Цеца се заврте и си замина

Денеска Марина Туцаковиќ е погребана до својот син на новите гробишта во Белград, а за време на погребот нејзиниот син го привлече целото внимание во медиумите. Имено...

Црна хроника 14.09.21 | 17:56

Измама: Mу побарале пари како казна за транспорт на почината сестра од Албанија во Македонија

Во неделата попладне во Полициската станица Кичево, 40-годишен жител на кичевско село пријавил дека едно лице се обидело да го измами за сума од 300 евра. Според пријавеното,...

Црна хроника 10.09.21 | 12:22

Денеска ќе се погребуваат дел од жртвите од пожарот во Тетово

Денеска во 14:00 часот ќе бидат погребани дел од починатите кои го загубија животот во пожарот во модуларната болница во Тетово, дознава Алсат. Во пожарот кој избувна во...

Балкан 09.09.21 | 20:18

Микис Теодоракис погребан на островот Крит

Под звуците од неговата музика, со аплаузи од присутните и во присуство на државниот врв, познатиот грчки композитор денеска во градот Ханија на островот Кртит, беше...

Црна хроника 03.09.21 | 13:18

23-годишник пукал кон толпа луѓе што се враќале од погреб, полицијата трага по него

Едно лице е полесно повредено во инцидент што вчера околу пладне се случил во гостиварското село Ѓурѓевиште. Помлад жител на селото со пиштол пукал во група луѓе кои...

Балкан 06.08.21 | 13:19

Ова е синот на Лазански, на погребот дојде и Вучиќ

Најдобриот новинар на Балканот Мирослав Лазански е погребан денеска во Алејата на заслужни граѓани во Белград. На последното испраќање на Амбасадорот во Русија дојдоа...

Естрада 21.05.21 | 15:50

Скршена е од загубата: Сопругата на Ѓорге Марјановиќ не дојде на неговиот погреб

Легендарниот српски пејач Ѓорге Маријановиќ е погрбан денеска во Алејата на заслужни граѓани. Неговото гробно место е покрај Џеј Рамадановски. На неговото испраќање...

Калеидоскоп 18.04.21 | 11:39

Што му рече Хари на Вилијам после погребот на дедо им: Експертите читаа од усни

Принцовите Хари и Вилијам повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип, и после емотивната служба во капелата на Свети Џорџ, забележани се како заедно...

Калеидоскоп 18.04.21 | 09:14

На погребот на неговиот дедо: Кралицата го спаси од срам принцот Хари

Принцот Филип беше погребан вчера. Неговото семејство достојно го придружуваше до вечното почивалиште и во согласност со епидемиолошките мерки и неговите желби. Принцот...

Калеидоскоп 17.04.21 | 14:36

Очите на целиот свет се вперени во ковчегот на принцот: Филип самиот барал овие работи денеска да бидат во него!

Кралското семејство пристигна на погребот на принцот Филип. Очите на светската јавност се вперени кон дворецот Виндзор додека кралицата се подготвува да се збогува...

Калеидоскоп 17.04.21 | 12:50

Церомонијата ја испланирал сам: Денеска ќе биде погребан принцот Филип

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се збогува со...

Свет 17.04.21 | 10:11

Самиот си го испланирал погребот: Принц Филип денеска ќе биде испратен на вечното почивалиште

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се збогува со...

Калеидоскоп 16.04.21 | 15:37

Кралицата нареди кршење на традицијата за погребот на принцот Филип за никој да не ги посрами нејзиниот син и внук

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското семејство...

Калеидоскоп 16.04.21 | 08:56

Принцот Филип ќе биде погребан во ковчег обложен со олово: Кралска традиција која има научно објаснување

Британскиот принц Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора ќе биде погребан в сабота, на 17 април, а поради корона-мерките, на погребот ќе смеат да присуствуваат само...

Калеидоскоп 13.04.21 | 11:02

Принцот Хари на погреб кај дедо му замина без Меган, го пречека кралското обезбедување

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од Единбург,...

Калеидоскоп 10.04.21 | 19:10

Принцот Филип ќе биде погребан на 17 април, ќе дојде принцот Хари, но не и Меган Маркл

Погребот на принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, ќе се одржи на 17 април во капелата на „Сент Џорџ“, во замокот Виндзор, соопшти денеска Бакингемската...