Ознака: подрум
Црна хроника 04.10.21 | 21:53

Крадец влегол во подрум на зграда во Скопје, го уапсиле пред да украде нешто

На ул.„Никола Малишевски“ во Скопје, вчера околу 20:00 часот полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода О.М.(24) од Скопје. Непосредно пред тоа, тој со употреба...

Култура 23.06.21 | 09:06

Премиера на младинската претстава „Подрум“ во Театар за деца и младинци

Во Театарот за деца и младинци вечер, со почеток во 20 часот, ќе се одржи премиерната изведба на младинската претстава „Подрум“, по текст и во режија на Драган Довлев. Улогите...

Култура 21.06.21 | 10:10

Театарот сè повеќе ќе станува граѓанска иницијатива за одржување на менталната хигиена на заедницата, а сè помалку професија

Актерот Драган Довлев во Театарот за деца и младинци (ТДМ) ќе ја режира првата куклена претстава за младинци „Подрум“. Тоа ќе биде негов авторски проект, а премиерата...

Црна хроника 31.12.20 | 09:04

Мртов маж пронајден во подрум на зграда во Ново Лисиче

Синоќа во скопската населба Ново Лисиче се случила трагедија. Како што информира „Досие.мк“, безживотното тело на К.М. било пронајдено во подрумските простории на...

Калеидоскоп 15.10.19 | 19:29

Семеен пекол: Татко 9 години ги чувал децата затворени во подрум чекајќи го крајот на светот

Педесет и осум годишен Холанѓанец 9 години ги држел шесте деца затворени во зафрлена фарма во Холандија каде што чекал пропаст и крај на светот. Холандските власти ги...

Калеидоскоп 05.10.19 | 09:17

Во подрумот на политичар пронашле злато кое може дури и Грција да ја спаси од криза

Кинескиот политичар, 58-годишниот Џанг Чи ќе мора да даде добро објаснување за потеклото на златото кое е пронајдено во подрумот на неговата куќа. Џанг Чи, членот на покраинскиот...

Црна хроника 03.10.19 | 10:55

Притвор за крадец кој „оперирал“ по подруми и гаражи во Маџари

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен предлог против едно лице на кое му се става на товар едно продолжено кривично...

Култура 24.09.19 | 20:47

Слика вредна шест милиони евра пронајдена во кујна на една старица во Франција

Слика во вредност од шест милиони евра, изгубено ремек-дело на италијански сликар, била пронајдена во домот на една старица недалеку од Париз, пренесува „Би-би-си“. Сликата...