Ознака: поддршка
Македонија 28.12.21 | 21:52

Мицкоски: Очекувам огромна поддршка од народот за промени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Македонско радио рече дека иако ситуацијата изгледа безнадежно доброто допрва доаѓа. Сепак според него...

Балкан 11.12.21 | 15:32

Борисов: ГЕРБ нема да ја поддржи владата на Кирил Петков

Лидерот на најголемата парламентарна опозициска партија ГЕРБ, Бојко Борисов, изјави дека в понеделник, кога ќе се гласа за новата влада на Бугарија во Народното собрание,...

Македонија 11.12.21 | 12:05

Поддршка од ЕПП за Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ

Европската народна партија и изрази поддршка на сестринската партија ВМРО-ДПМНЕ, пред утрешниот Конгрес кој што ќе се одржи во Скопје. На ВМРО-ДПМНЕ на утрешниот Конгрес...

Македонија 05.12.21 | 19:26

Стефковски го поддржа Мицкоски за нов мандат: На ВМРО ДПМНЕ ѝ е потребно ова раководство

На 12-ти декември, ВМРО-ДПМНЕ го закажа својот редовен Конгрес. Како претседател на општинскиот комитет Гази Баба кој претставува бастион на ВМРО-ДПМНЕ, по последните...

Македонија 28.10.21 | 10:04

По бруталната црна кампања против Данела Арсовска, Дорис Пак со отворена поддршка: Потребна е жена градоначалник!

По бруталната црна кампања која СДСМ ја води против Данела Арсовска, во очаен обид да не го изгуби Скопје, поддршка за Арсовска, стигнува од секаде. Отворена поддршка...

Скопје 23.10.21 | 15:48

Силна поддршка од граѓаните на Скопје за Данела Арсовска

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска денеска во Градскиот парк имаше средба со граѓаните на Скопје кои ја искажаа својата поддршка. Граѓани...

Македонија 23.10.21 | 14:48

Заев со поддршка за Мерко, иако лани кажа „со него се изгоревме“

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи струшкиот кандидат на ДУИ, Рамиз Мерко за нов мандат во градот. Ова доаѓа откако пред...

Свет 30.06.21 | 19:46

Во САД паѓа поддршката за Бајден меѓу неговите сопартијци

Регистриран е пад на поддршката за американскиот претседател Џо Бајден од април досега, главно од сопартијци – членови на Демократската партија, додека неговата администрација...

Македонија 16.05.21 | 10:59

Израелскиот премиер Нетанјаху со благодарност до Македонија за подршката во борбата против терористичката Хамас

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изрази благодарност до Македонија за поддршката во борбата против терористичката Хамас. Поддршка на Натехјану дадоа и македонското...

Свет 15.05.21 | 06:52

Австрија, Чешка и Словенија го поставија израелското знаме на владините згради

Во знак на солидарност со Израел Австрија, Чешка и Словенија го поставија сино-белото знаме на Израел на зградите на владите на овие европски држави. Во знак на солидарност,...

Економија 20.04.21 | 14:43

До 30 април фирмите може да аплицираат за финансиска поддршка за плати од петтиот пакет мерки

Oд денеска до 30 април rаботодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за исплата...

Фудбал 01.04.21 | 08:55

Лазаров до фудбалерите: Покажавте ментална сила, карактер, македонски инает, во професионалниот спорт нема случајности

Најдобриот македонски ракометар и селектор, Кирил Лазаров не штедеше зборови за победата на подвигот на македонската фудбалска репрезентација која во гости ја победи...

Македонија 15.03.21 | 12:59

Министерот за земјоделство Хоџа призна дека има потполна поддршка од Заев и не се занимава дали некој му прави опструкции

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа вели дека има потполна поддршка за својата работа од премиерот Зоран Заев. На новинарско прашање...

Македонија 05.02.21 | 08:28

Димитриевски: Убеден сум дека ќе добијам поддршка од СДСМ за втор мандат

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, најави дека ќе се кандидира за втор мандат со поддршка на СДСМ. СДСМ е политичка партија која се разликува од другите....

Семејство 16.01.21 | 18:58

Мајка му изрази поддршка за Роберт Орданоски: Боби, да се справиш со сите проблеми на надобар начин, со тебе сум

Јавната најава за развод на поранешниот директор на АЕК, Роберт Ордановски и неговата сопруга Агнеса, доби ново поглавје. Откако Ордановски на Фејсбук објави дека неговата...

Македонија 04.12.20 | 11:42

Полицајците рамо до рамо со војниците и пожарникарите: Ќе станеме во одбрана на нашите национални и државни интереси

Синдикатот на Полицијата во Македонија, како еден од преставниците на вработените на Министерството за внатрешни работи, со отворено писмо до македонската јавност...

Македонија 27.11.20 | 08:47

Само градоначалникот на Бутел го поддржи Заев, молк од Шилегов, Богоев, Марин, Темелковски, Богдановиќ

Координираната акција за давање на поддршка на премиерот Зоран Заев по неговите скандалозни изјави за бугарската БГНЕС и по барањето на поранешниот претседател на...

Македонија 11.11.20 | 08:37

Сопственикот на „Лајм“ со поддршка на соработката ВМРО-ДПМНЕ – АА – Алтернатива

Во врска со барањето на опозицијата за формирање на експертска влада, гледајќи ја ситуацијата во која се наоѓаме мислам дека тоа би било најдобро решение, смета сопственикот...

Македонија 12.09.20 | 20:44

Села: Заев нема поддршка од тројца наши пратеници

На прашање за актуелната политичка состојба во државава и новото парламентарно мнозинство, лидерот на АА, Зијадин Села одговори дека не е точно тоа што го кажал лидерот...

Економија 05.08.20 | 10:25

Поддршка за отворање нова е-продавница ќе добијат 40 компании

Четириесет домашни компании ќе добијат неповратна финансиска и советодавна помош во рамки на јавниот повик од иницијативата „Ecommerce4All” која се реализира од страна...