Ознака: починат
Црна хроника 30.05.21 | 17:07

55-годишен скопјанец пронајден мртов

Вчеравечер околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во станот во кој живеел на ул.„Лихнида“ бил пронајден починат А.Д.(55). Смрт без траги на насилство констатирал...

Естрада 30.05.21 | 08:56

Почина човекот кој направи еден од најголемите хитови: Сите сме ја чуле оваа песна

Би Џеј Томас, пејачот кој го направи еден од најголемите хитови во поп музиката, хитот од 1969 “Raindrops Keep Fallin’ on My Head”, почина во Тексас во 78 година од животот. Неговиот...

Црна хроника 16.05.21 | 17:17

Маж пронајден мртов на работното место

Вчера наутро во 7.15 во СВР Тетово било пријавено дека на работно место во фирма во Гостивар бил пронајден починат Ј.Г.(58) од Гостивар. Екипа на Итна медицинска помош констатирала...

Црна хроника 26.04.21 | 13:55

Починат маж најден на улица во Тетово

Жители на Тетово утринава околу 6 часот и 35 минути на улица во населбата Горна Чаршија нашле мртов човек. Била повикана Итна медицинска помош, но лекарите констатирале...

Црна хроника 23.04.21 | 08:41

Еден од обвинетите починал: Одложена главната расправа за „Моќник“

Основниот кривичен суд Скопје соопшти дека главната расправа за предметот „Моќник“ што требаше да се одржи денеска, се одложува поради смртен случај на еден од обвинетите. Следното...

Црна хроника 19.04.21 | 19:03

Од срцев удар почина таткото на младиот Бобан кој загина во несреќата кај Ласкарци

Од срцев удар почина Митко Аврамоски, татко на младиот Бобан Аврамоски кој загина во несреќата кај Ласкарци што се случи во февруари 2019 година. Митко, кој се бореше за...

Фудбал 12.04.21 | 15:46

Среде натпревар почина 24-годишен фудбалер во Хрватска

Хрватската спортска јавост е во шок откако 24-годишниот фудбалер, Дејан Оршуш, почина од срцев удар за време на натпревар. Во неделата, неговиот клуб, Оток, играше против...

Македонија 04.04.21 | 17:15

28-годишен охриѓанец почина од ковид-19

Дваесет и осумгодишен охриѓанец ја загубиl битката со ковид-19, пренесуваат охридските портали. Според „Охриднет“, кои го објавуваат и идентитетот на младиот човек,...

Македонија 04.04.21 | 16:13

Од ковид-19 почина поранешниот градоначалник на Демир Капија Трајче Димитриев

Како последица на вирусот ковид-19, почина поранешниот градоначалник на Демир Капија, Трајче Димитриев, кој во два наврата по два мандата раководеше со демиркаписката...

Црна хроника 01.04.21 | 23:55

Во базен во Катлановска бања пронајдено починато лице

Вчера во еден од базените во Катлановска бања било пронајдено безживотно тело на починато лице, соопшти полицијата. „На 31 март 2021 околу 10.20 часот во Полициската станица...

Балкан 18.03.21 | 10:19

Хрватските здравствени власти на нозе: Се истражува зошто почина човек по примање на вакцина од АстраЗенека

Заврши двочасовниот итен состанок помеѓу претставниците на ХАЛМЕД, шефот на ХЗЈЗ, Крунослав Цапак и министерот за здравство Вили Берош, на кој беше разгледана истрагата...

Балкан 17.03.21 | 12:46

Почина пациент тежок 300 кг, пожарникарите не успеале да го кренат за да го однесат во болница

Пациент тежок 300 килограми починал вчера во Новиот клинички центар во Ниш, Србија, само што стигнал во болницата. Претходно вчера пожарникарите и Брзата помош не успеале...

Црна хроника 21.02.21 | 16:30

Не лажете, не бидете ѓубриња, маската ја извадил зошто му се слошило, а наместо помош му побарале лична карта

Шеесетгодишен велешанец во четвртокот починал откако му се слошило во полициската станица во Велес. Од МВР велат дека двајца полицајци го идентификувале велешанецот,...

Црна хроника 19.02.21 | 15:32

Велешанец приведен за неносење на маска починал откако му се слошило во полициска станица

Шеесетгодишен велешанец вчера починал откако му се слошило во полициската станица во Велес, дознава „Република“. З.П. (1960) вчера бил приведен во ПС Велес за неносење...

Филм 05.02.21 | 19:56

Живот поминат на големиот екран: Почина извонредниот Кристофер Пламер

Кристофер Пламер утрово почина на 91-годишна возраст во неговиот дом во Конектикат. Актерот со канадско потекло имаше плодна кариера долга седум децении, а одамна заслужениот...

Музика 05.02.21 | 16:39

Два дена бил починат во станот, но никој не го пронашол: Почина победникот на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“

Победникот на првата сезона на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“ Станоје Становиќ попознат како Кале Дијамант, почина ноќеска на 54 годишна возраст. Пејачот бил пронајден...

Свет 05.02.21 | 10:38

Првиот Британец заразен со ковид почина една година откако ја победи болеста

Првиот Британец заразен со коронавирусот почина скоро година дена откако ја победи болеста. Неговото тело беше пронајдено во студентскиот дом во Велс од страна на неговите...

Филм 01.02.21 | 21:47

Му кажаа дека има само неколку недели: Утрово почина актерот Дастин Дајмонд

Актерот Дастин Дајмонд, најпознат по детската серија „Saved By The Bell“ утрово почина на 44 години. Како што соопштуваат американсктие медиуми, на почетокот на јануари бил...

Црна хроника 30.01.21 | 20:31

Безуспешно молел за да го продаде тутунот: Тутунопроизводител почина на откупен пункт

Жител на долненското село Саждево, 53-годишен тутунопроизводител и татко на четири малолетни деца, починал на откупен пункт, откако претходно, подолго време безуспешно...

Здравје 23.01.21 | 15:16

Трагедија: Почина пациент на 36 години од Тетово

Триесет и шестгодишно лице од Тетово и 46-годишно лице од Делчево се најмладите починати од коронавирус во изминатите 24 часа. Според податоците на Министерството за...