Ознака: почеток
Македонија 18.09.20 | 09:54

Онлајн наставата ќе почне на 1 октомври, но за првачињата не се знае

Онлајн наставата ќе започне на 1. октомври, додека за наставата со физичко присуство се можни промени, доколку има влошување на епидемиолошката состојба, најави денеска...

Македонија 17.09.20 | 17:12

Царовска: Онлајн наставата ќе почне на 1 октомври, онаа со физичко присуство ќе зависи од состојбата со ковид

Онлајн наставата ќе започне на 1. октомври, додека за наставата со физичко присуство се можни промени, доколку има влошување на епидемиолошката состојба, најави денеска...

Македонија 15.09.20 | 15:01

Бугарија почна со блокадата на преговорите на Македонија со ЕУ

Бугарија ја блокира Македонија во рамки на преговорите за предлог преговарачката рамка за кои се дискутира во КОЕЛА (EU Council’s Working Party on Enlargement and Countries Negotiating Accession to the...

Македонија 03.09.20 | 18:20

Никој не верува во стратегијата на Владата за почеток на школската година

Се поблиску сме до 1 октомври кога и официјално треба да започне новата школска година. Според планот на Владата учениците до 3 одделение ќе мораат физички да бидат присутни...

Македонија 30.08.20 | 15:01

Милошоски: Власта од Македонија направи единствена држава која нема концепт кога и како ќе почне учебната година

На денешната собраниска седница за гласање на владата се обрати пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, кој рече дека власта од Македонија направи единствена...

Македонија 25.08.20 | 14:23

Никој не знае кога ќе почне учебната година: Владата утре треба да го усвои планот на МОН

Сè уште не се знае дали учебната година ќе почне на 1-ви септември или не, бидејќи како што изјави министерот во заминување, Арбeр Адеми, Владата утре или задутре треба...

Македонија 14.08.20 | 20:33

Наумовска: Очекуваме пролонгирање на стартот на учебната година

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско усогласување на...

Македонија 13.03.20 | 12:46

Пендаровски има информации: На 26 март ќе добиеме зелено светло за започнување на преговори со ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски на денешната прес-конференција изјави дека според најновите добиени информации Македонија и Албанија ќе добијат зелено светло на...

Астро 27.12.19 | 13:08

Четири хороскопски знаци што ќе имаат лош почеток на 2020 година

Новата година е време за нови почетоци и одлуки, но за некои хороскопски знаци, почетокот на 2020 година ќе биде малку тежок поради движењето на планетите Сатурн, Плутон...