Ознака: ПОЦ
Скопје 01.04.23 | 10:21

Од понеделник ПОЦ ќе врши и комунални услуги

Советот на Општина Центар на последната седница изгласа префрлување на хигиеничарите во општинското јавно претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ со што претпријатието...

Скопје 30.09.22 | 12:27

Од утре нови зони и нови цени на ПОЦ: Паркингот во Центар 100, 70 и 60 денари од час

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“-Скопје, од 1 октомври 2022 година, воведува промени во зонската поделба на јавните паркиралишта,...

Скопје 22.08.22 | 10:12

Пајакот неделава собираше низ Центар, санкции за 211 возачи

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција – Скопје санкционираа 211 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното...

Скопје 02.03.22 | 09:52

ПОЦ нема да го поевтини паркирањето

Наспроти одлуката на Град Скопје, „Паркинзи на Општина Центар“ нема да го следи примерот на „Градски паркинг“ и не планира да направи корекција на цените за паркирање...

Скопје 29.01.22 | 11:54

Вработена во ПОЦ избркана од работа оти сакала да наплати паркинг на партиски моќник

Советникот во општина Центар од партијата Левица, Игор Димески, преку својот твитер профил обвинува дека првата одлука на новиот УО на Паркинзи на Општина Центар бил...

Скопје 31.12.21 | 11:25

ПОЦ: Бесплатен паркинг во Центар за време на празниците

Отворените и затворените паркиралишта со кои стопанисува јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ денеска ќе работат до 15 часот, катната гаража до 17 часот,...

Скопје 30.12.21 | 11:34

Бесплатен паркинг во Центар за Нова година, Бадник и Божик

Паркирањето во Општина Центар за време на новогодишните и божиќните празници ќе биде бесплатно за сите граѓани на Македонија. Согласно Одлуката на претпријатието,...

Скопје 14.12.21 | 23:31

ПОЦ нема да ја намалува цената за паркирање, велат дека недостатокот на места и сега е голем

Јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“ (ПОЦ) не планира да прави корекција на постојните цени за паркирање на паркинзите со коишто стопанисуваат во центарот...

Скопје 30.11.21 | 13:10

Бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ за лицата со оштетен слух

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски го оствари предизборното ветување кое им го даде на членовите од Националниот сојуз на глуви и наглуви за време...

Скопје 09.11.21 | 10:30

Во рамки на ПОЦ се формира ново општинско комунално претпријатие за одржувањето на јавната хигиена во Центар

Градоначалникот на oпштина Центар, Горан Герасимовски, оствари работен состанок со директорот на ЈП „Паркинзи на општина Центар“ Васко Кичевски, околу новата дополнителна...

Скопје 03.11.21 | 16:51

Жителите обвинуваат – ПОЦ прави грабеж на граѓаните!

Се најави ред на паринзите, се направи грабеж на граѓаните – обвинуваат скопјани. Велат ПОЦ на секој можен начин ги краде граѓаните, особено жителите на Општина Центар. –...

Македонија 02.10.21 | 19:05

Градското добро стана партиско: Од 12 кандидати за Скопје и 6 за Центар, на катната гаража на ПОЦ има место за двајца

Од вкупно 12 независни и партиски кандидати за градоначалник на Скопје и 7 на општина Центар, на катната гаража со која стопанисува општинското претпријатие Паркинзи...

Црна хроника 11.08.21 | 18:01

Васко Кичевски демантира дека учествувал во тепачката, МВР го наведува како учесник

Директорот на Паркинзи Општина Центар Васко Кичевски демантира дека учествувал во тепачак и вели оти бил само сведок на синоќешната тепачка во кафеана во скопско Дебар...

Скопје 07.06.21 | 11:00

Центар ќе воведува резидентен паркинг за жителите на улица Максим Горки

По долгогодишните барање и петиции до локалните власти, жителите на улицата Максим Горки во центарот на Скопје ќе добијат резидентен паркинг. Од Општина Центар информираат...

Скопје 30.12.20 | 12:10

Бесплатно паркирање во Центар за Нова година и Божиќ

По повод претстојните новогодишни празници од општина Центар ги известуваат граѓаните дека на 31.12.2020 година (четврток) отворените и затворените паркиралишта со кои...

Скопје 17.07.20 | 16:43

Граѓаните почнаа да пријавуваат комунални проблеми во Општина Центар преку мобилната апликација ПОЦ

Повеќе од 30 комунални проблеми на територијата на Општина Центар се пријавени од граѓаните преку мобилната апликација на ЈП Паркинзи на Општина Центар која беше пуштена...

Скопје 07.07.20 | 10:54

Ем тикет платен, ем казна залепена, ем парите за наводно “грешниот“ тикет – нема назад

Жителка на Скопје се довела во непријатна ситуација на паркиралиштата на јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“. Имено, таа била казнета за погрешно...

Скопје 11.03.20 | 12:41

Во наредите две недели услугите на ПОЦ исклучиво по електронски пат

Јавното претпријатие „Паркинзи“ на Општина Центар од утре поради ситуацијата со коронавирусот привремено ќе ги затвори шалтерите за прием на странки и ги повикува...

Скопје 14.02.20 | 12:09

Постигнат договор за паркингот кај „Аутомакедонија“: Пазарџиите, ЈП Паркинзи и Саша Богдановиќ најдоа решение

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и директорот на ЈП Паркинзи на Општина Центар, Васко Кичевски, остварија средба со директорот на Скопски пазар АД...

Твитови 04.02.20 | 12:17

На ПОЦ се гледаат порно филмови