Ознака: победа
Калеидоскоп 07.05.19 | 10:08

Еве каква забава организирал Вице Заев за изборната победа

Луда забава се случувала во хотелот „Вила Парк“ во Струмица по победата на Стево Пендаровски на претседателските избори. Ексклузивното видео кое присутни го доставија...

Фудбал 03.02.19 | 22:13

Футсал: Македонија ја победи Албанија за прво место на турнирот во Скопје

Футсал репрезентацијата на Македонија го освои првото место на претквалификацискиот турнир за пласман во Елитната рунда квалификации за Светското првенство. Во решавачкиот...

Ракомет 13.01.19 | 21:52

Грми „Бисер балкански“: Еве како се славеше во соблекувалната на нашите ракометари

Македонските ракометари со „Бисер Балкански“ ја славеа победата во соблекувална.

Останати спортови 31.12.18 | 09:55

Македонските одбојкари ја завршуваат годината со две победи над Албанија

Македонската одбојкарска репрезентација ја победи Албанија со 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) синоќа во Скопје на вториот пријателски меѓусебен дуел на крајот од 2018 година. Во пресрет...