Ознака: пијан возач
Црна хроника 14.01.24 | 14:37

Пијан возач во Петровец фатен со 3,7 промили алкохол во крвта

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата во текот на изминатата вечер 13/14. 01.2024 спровела акциска контрола за санкционирање на возачи кои возат под...

Црна хроника 31.10.23 | 13:27

45-годишник со 3.53 промили алкохол се онесвестил на лентата за престигнување на автопатот Гевгелија – Демир Капија

Четириесет и пет годишен валандовчанец синоќа бил уапсен откако со автомобил застанал на лента за престигнување на автопатот Гевгелија – Демир Капија. Тој бил во неконтактибилна...

Свет 02.05.23 | 10:56

Загина неколку моменти по оваа фотографија, зетот се бори за живот

Само неколку моменти по свадбената церемонија, невеста загина во судир на автомобил управуван од пијана возачка и возило за голф. Несреќата се случила на пат во Јужна...

Црна хроника 24.04.23 | 19:30

Имал пиено, па возел на средината на патот: Обвинение против возач за судирот на Ѓавато

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против едно лице од Ресен за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Тешки дела против безбедноста...

Црна хроника 20.01.23 | 11:48

Над 500 пијани возачи во Тетовско во само една година

Полициски службеници на СВР Тетово во текот на минатата година на поширокото тетовско подрачје вкупно санкционирале 505 возачи кои ги управувале нивните возила под...

Црна хроника 09.10.22 | 19:41

Оваа пијана будала возела низ Скопје

Санкциониран возач со 4.14 промили алкохол. Во текот на викендот (08/09.10.2022) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе засилена акциска контрола...