Ознака: пи
Македонија 15.07.20 | 20:37

Во Битола до 19 часот гласале 52 отсто од избирачите

На денешните вонредни парламентарни избори во Битола до 19 часот гласале 52 отсто од вкупно 81.488 регистрирани лица со право на глас. Во Битола и битолско се гласа на 169 избирачки...

Македонија 15.07.20 | 20:33

До 19 часот излезеноста во Охрид 49, во Струга 35 

На предвремените парламентарни избори до 19 часот во Охрид на гласање излегле 49,34 отсто од лицата со право на глас. Излезеноста во Општина Дебрца до 19 часот изнесува 53,65...

Македонија 15.07.20 | 20:30

Во Ресен излезноста до 19 часот 45,2 отсто, во Демир Хисар 62 отсто

Во општините Ресен и Демир Хисар изборите се во тек, а граѓаните без проблеми и безбедно го остваруваат правото на глас и избор. Заменик претседателот на ОИК Ресен Ивана...

Македонија 15.07.20 | 20:26

Во Велес до 19 часот излезност од 48,28 отсто,  Градско со 54,86 и  Чашка со 57,7 проценти

Од вкупно 45 989 гласачи регистрирани на Единствениот избирачки список до 19 часот гласале 48,28 отсто или 22 203 гласачи на 84 избирачки места во Општина Велес. Како што информираат...

Македонија 06.07.20 | 15:02

Мисајловски од кумановско: Потребна е обнова во сите сегменти

Носителот на листата од ИЕ2 од ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски и кандидатите за пратеници од оваа изборна единица денеска остварија средби со жителите на кумановското...

Македонија 05.07.20 | 17:48

Дурловски: Време е за проекти, просперитет, и исполнети ветувања!

Време е за проекти, просперитет, и исполнети ветувања!, пишува во својата објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5 Игор Дурловски. Обновата за руралниот дел од...

Македонија 05.07.20 | 17:09

Дафина Стојаноска: Доаѓа крај на негрижата за луѓето од тетовските села

Дафина Стојаноска, носителка на кандидатската листа со пратеници во шестата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денеска...

Македонија 05.07.20 | 15:59

Силјановска: Болна држава не може да се справи со предизвиците, но обновена политика, со демократско граѓанска програма може

Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на ИЕ 1 на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денеска порача дека ќе ги претставува граѓаните и ќе гласа по сопствено уверување,...

Економија 04.07.20 | 21:48

Николоски: По победата ќе ги помагаме и странските и домашните инвеститори

После победата на 15 јули на ВМРО-ДПМНЕ, ние ќе ги помагаме и странските и домашните инвеститори, за да се создаде еден втор инвестициски циклус. Веќе имаме договорено...

Вести 04.07.20 | 21:01

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Кисела Вода

Средба со жителите на Кисела Вода, 04.07.2020 Средба со жителите на Кисела Вода, 04.07.2020 Gepostet von Hristijan Mickoski am Samstag, 4. Juli 2020

Македонија 04.07.20 | 20:37

Николоски: Семејството на власт нарачувало на кого да му се запали колата во Македонија, со такви бандити имаме работа

Три години пропаганди, прикаски, вака било, така било. Но, на крај им се врати како бумеранг тоа што за други го зборуваа, кај нив го гледаме. Еве денеска стигнале дотаму...

Економија 04.07.20 | 20:10

Мицкоски: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ се обврзува да ја намали невработеноста под 10%

За само две и пол години успеавме да срушиме власт која беше ја окупирала и Македонија која што беше ги окупирала во франги на нашата држава, а за помалку од 10 дена од...

Македонија 04.07.20 | 20:06

Јанушев од Илинден: Конечно ќе изградиме нов клинички центар во Скопје

Носителот на листата за пратеници од ИЕ 3 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес се обрати пред граѓаните на Општина Илинден. СДСМ, Заев и Николовски се нервозни затоа што...

Македонија 04.07.20 | 20:04

Мицкоски: Општина Бутел ќе биде на посебен пиедестал во Владата на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вчерашниот голем собир на граѓани во Бутел истакна дека Општина Бутел и нејзините интереси ќе бидат поставени на...

Македонија 04.07.20 | 19:39

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на 640 милиони субвенции и загарантиран откуп за земјоделците и 4 милијарди домашни и странски инвестиции

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Петровец од каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од целосно неспособна...

Македонија 03.07.20 | 19:04

Мицкоски до граѓаните: Не плашете се да го промените мислењето и да поддржите нешто што вреди, а Македонија вреди повеќе од сѐ друго!

Знам дека многумина од вас се длабоко разочарани. Тоа нема да ги промени работите, но вашиот став и глас можат. Измамите се веќе познати, веќе видени и не дозволувајте...

Македонија 03.07.20 | 18:57

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски на средби со граѓаните на Бутел

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во 18:30 часот ќе ја посети општина Бутел. Тој ќе оствари средба со граѓаните од оваа општина и пред нив ќе ја претстави...

Македонија 03.07.20 | 17:36

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски на средби со граѓаните на Сопиште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во 17 часот ќе ја посети општина Сопиште. Тој ќе оствари средба со граѓаните од оваа општина и пред нив ќе ја претстави...

Македонија 03.07.20 | 17:26

Јанушев: Потребно е многу работа и труд за источниот регион во целост да заживее

Ги посетивме месните комитети Моштица 1 и Моштица 2. Она што луѓето тука го кажуваат е дека власта заборавила на нив. Дека е потребно многу работа и труд за источниот регион...

Македонија 03.07.20 | 17:12

Мизрахи од Шуто Оризари: Не мора да Ви се обраќам на ромски, кога Ви се обраќам од срце…

И не мора да Ви се обраќам на ромски, кога Ви се обраќам од срце… #ИсправиСеМакедонијо #ОдбериОбнова И не мора да Ви се обраќам на ромски, кога Ви се обраќам од срце…#ИсправиСеМакедонијо#ОдбериОбнова Gepostet...