Ознака: Петрушевски
Македонија 02.05.24 | 21:40

Петрушевски: Голема победа за стабилна влада и брза реализација на проектите од програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Во емисијата „24 отворено“ на ТВ24 гостуваше кандидатот за пратеник во ИЕ2 од ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски кој што истакна дека ВМРО -ДПМНЕ очекува уште поголема победа...

Економија 02.04.24 | 20:10

Петрушевски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги покачи пензиите по 5.000 денари

Во вечерашната емисија „ Само Вистина“ на Канал 5 гостуваше пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски кој што истакна дека кога станува збор за минималната плата...

Македонија 24.02.24 | 14:17

Петрушевски: СДСМ и ДУИ да им помогнат на граѓаните со гласање на законот за продолжување на рокот на пасошите

Откако граѓаните, беа сведоци на отворање на тунел, со играње ора и жива музика, еве сега имаме втор дел, организирање на свеченост за пристигнување на обрасци за пасоши. Верувале...

Македонија 24.06.23 | 11:21

Петрушевски: Зошто ЈО не реагира по индициите дека ОТА набавила опрема за масовно прислушкување, без согласност од МВР?

Директорот на ОТА извршил незаконска набавка на опрема за масовно прислушкувања. Единствен кој стои зад тоа е Димитар Ковачевски, без чија согласност истата не можела...

Македонија 03.06.23 | 21:32

Петрушевски: Власта на ДУИ поддржана од СДС наскоро ќе почне да си ги враќа украдените пари

Петрушевски во рамки на акцијата „Ова е Македонија за сите“ ги посети кривопаланечките населени места Луке, Узем, Жидилово, Дурачка река и Станци од каде истакна дека...

Македонија 20.05.23 | 20:12

Петрушевски: Откако ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде на власт, тој товарен воз кој што го управува ДУИ ќе биде истоварен во Идризово

Денеска разговараме со жителите на населени места Агино село, Романовце и Пчиња. Многу проблеми, многу неправди наталожени на овие граѓани и генерално на граѓаните...

Македонија 29.12.22 | 19:35

Петрушевски до Ковачевски: Дали после сите скандали во МВР и целосното немање капацитет да се справи со предизвиците ќе го разрешите министерот Оливер Спасовски?

На денешната собраниска седница пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски упати две пратенички прашања, првото прашање до министерот за внатрешни работи...

Македонија 27.10.22 | 14:24

Петрушевски до Ковачевски: Зошто ги штитите функционерите кои кријат имот или и самите криете имот стекнат преку аферата „Броило“

123 функционери кријат 30 милиони евра вреден имот со месеци, а дел од нив и со години, односно не поднеле анкетни листови иако за тоа имаат законска обврска. Со месеци...