Ознака: пешак
Црна хроника 19.04.19 | 10:23

Со „Лада“ прегазил пешак, тешко повреден завршил во болница

Вчераутро на улица „Варшавска“ патничко моторно возило „Лада“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Ѓ. (48) од с. Волково, скопско, удрило во пешакот Б.И. (48)...

Црна хроника 10.04.19 | 09:42

Загина пешак во скопската населба Ново Лисиче

Педесет и седумгодишен пешак синоќа загина во сообраќајна несреќа што се случи на булеварот „Видое Смилевски – Бато“, во скопската населба Ново Лисиче, кога во него...

Црна хроника 08.03.19 | 10:12

Прегазен 81-годишен дедо од Свети Николе

На 07.03.2019 година во 14:45 часот било пријавено дека во Свети Николе на улицата “Младинска“ патничко моторно возило “Опел“ со светиниколски таблици управувано од С.П.(43)...

Црна хроника 06.03.19 | 11:21

Со камион „Ман“ удрил жена во Петровец, починала на скопските клиники

Вчераутро во село Петровец, скопско, товарно возило „Ман“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ. (42) од село Катланово, скопско, удрило во пешакот Р.К. (72) од...

Црна хроника 03.02.19 | 11:07

Удрил со кола во жена и побегнал

Вчера попладне на улица „Арсени Јовков“ во Скопје, непознато патничко возило, управувано од непознат возач удрило во пешакот Л.Ш.(74) од Скопје и го напуштил местото....

Црна хроника 01.02.19 | 16:38

Фатен возачот кој прегази пешак во Битола и избега

Несовесен возач кој пред три дена прегази пешак во Битола и наместо да му помогне избега од местото, бил пронајден и уапсен од полицијата. Станува збор за Г.П.(44) од битолското...

Црна хроника 30.01.19 | 10:39

Пешак прагазен синоќа во Битола, возачот избегал од местото на несреќата

Синоќа околу 23 часот на улица „Васко Карангелески“ во Битола, непознато возило управувано од непознато лице удрило во пешакот С.В. (55) од Битола и го напуштило местото...

Црна хроника 26.01.19 | 11:28

Повреден пешак во Бутел, возачот избегал

Непознато лице кое управувало возило „мерцедес” вчера во 17 часот удрилo во пешакот И.С.(19) од Скопје на улица „Босна и Херцеговина” во Скопје по што избегало со возилото. Од...

Црна хроника 24.01.19 | 11:30

Скопјанец удрен од товарно возило, со тешки повреди завршил во болница

Вчераутро на паркинг простор на ул. „Козјак“ во Скопје, Т.Т. (28) од Скопје, управувајќи товарно возило „Фиат Фиорино“ со струмички регистарски ознаки, удрил во пешакот...

Црна хроника 02.01.19 | 10:43

Со „Мерцедес“ удрил пешак во Аеродром, возачот избегал од местото на несреќата

Вчера околу 02 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на булеварот “Јане Сандански“ патничко моторно возило „Мерцедес“ удрило во пешак М.Ц. (40) од Скопје, по што го...

Црна хроника 28.12.18 | 11:11

Камион и два автомобили се судриле во срушко, настадал пешак

Вчера околу 11 часот на крстосницата од регионалиниот пат Струга – Дебар со локалниот пат за село Враништа, се случила сообраќајна незгода во која учествувале товарно...

Црна хроника 21.12.18 | 11:08

Сообраќајна несреќа во Стајковци: Прегазен пешак, повредени и две жени

Три лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која се случи вчера во 16,15 часот на улицата „1“ во село Стајковци. Од полицијата информираат дека патничко...

Црна хроника 07.12.18 | 19:13

Загина пешак, во него удрил автомобил

Пешак во Куманово, загина откако во него удрил автомобил „тојота јарис“ со скопски регистарски таблички, соопшти  МВР. Сообраќајната несреќа се случила попладнево...