Ознака: пешак
Црна хроника 02.06.24 | 22:00

Момче со автомобил удрило во повозрасен пешак и побегнало

Дваесет и едногодишно момче со својот опел удрил во 68-годишен пешак па избегал. Како што соопшти МВР, несреќата се случила вчера во 09:40 часот на улицата Пабло Неруда. Во...

Црна хроника 29.05.24 | 12:17

Несреќа во Прилеп: Загина пешак откако малолетник со мотоцикл удрил во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во пешакот...

Црна хроника 14.05.24 | 11:54

Жена пешак настрадала откако се судриле две возила во Бутел

Вчера во 18.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ферид Бајрам“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд фиеста“, управувано...

Црна хроника 20.04.24 | 14:54

Возрасна скопјанка прегазена на булевар „Кочо Рацин“ во Скопје, со тешки повреди итно префрлена во болница

На 19.04.2024 околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Кочо Рацин“ во Скопје, патничко возило „опел инсигниа“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 20.04.24 | 14:44

Скопско „БМВ“ прегазило пешак на надвозник што води од автопатот

На 19.04.2024 околу 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на надвозникот кој води кон Раштански пат – Скопје од автопатот, патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски...

Црна хроника 10.04.24 | 13:26

Тинејџер со автомобил удрил пешак

На 09.04.2024 во 21.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје патничко возило „опел“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Б.(19)...

Црна хроника 08.03.24 | 12:00

Прегазен пешак во Скопје

Денеска во 00.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на сервисна улица која ги поврзува ул.„Бутелска“ со бул.„Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје, патничко возило...

Црна хроника 25.02.24 | 14:22

Скопјанец прегазен на крстосница

Ноќта кон неделата, околу 3м10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Скопје на крстосницата од улиците „Железничка“ и „Димче Мирчев“ патничко моторно возило „ауди“...

Црна хроника 09.01.24 | 22:46

22-годишен возач на „ауди“ усмрти пешак на патот Куманово- Крива Паланка

Пешак почина во сообраќајна несреќа што се случи вечерва на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, откако во него удрил автомобил „ауди“, соопшти СВР Куманово. Во...

Скопје 05.01.24 | 12:57

Прегазен пешак на „Илинденска“

Вчера, рано наутро во 7:40 до МВР било пријавено дека на бул.„Илинден“ бил прегазен пешакот В.Б.од Скопје од страна на возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 15.10.23 | 12:50

Трагедија на патот Кичево-Охрид: Автомобил удрил во човек, пешакот починал на лице место

На 14.10.2023 околу 19.00 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистрален пат Кичево-Охрид, во нас.Горица, патничко возило „мерцедес“ со кичевски регистарски...

Балкан 15.10.23 | 11:38

Македонски државјанин усмртил пешак во Албанија

Во сообраќајна несреќа, што се случила утрово на патот Скадар-Коплик, во северниот дел на Албанија, македонски државјанин со своето возило усмртил пешак. Лицето Е.И.(24)...

Црна хроника 26.09.23 | 14:14

Прегазен 88-годишен пешак во Дебар

Вчера во Полициската станица Дебар било пријавено дека на улицата 100 во Дебар, патничко возило „пежо“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од Љ.Р.(40), удрило во...

Црна хроника 08.09.23 | 14:18

Прегазен пешак во Штип

Во текот на вчерашниот ден во 12.00 часот било пријавено дека во Штип, на ул.„Борис Крајгер“, патничко возило „фолксваген туран“ со штипски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 19.08.23 | 12:13

Трагична сообраќајка на автопатот Скопје-Куманово

На 18.08.2023 во 20.43 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Куманово, на излез од Скопје, Џ.И.(20) од Скопје, со живеалиште во Швајцарија, управувајќи патничко...

Црна хроника 08.07.23 | 12:35

Скопјанец прегазил пешак и избегал: Возачот е најден, прегазениот е со тешки повреди

На 07.07.2023 во 13.33 часот во Полициска станица Кочани е пријавено дека на ул.,,Тодосија Паунов“ во Кочани, товарно возило ,,форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 28.05.23 | 13:41

Загина пешак на патот Битола-Прилеп, повредено девојче

Вчера во 23:20 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп кај село Долно Српци патничко моторно возило форд со бугарски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 26.03.23 | 14:55

Кичевчанец со автомобил удрил во паркирано возило, па во пешак

Сообраќајна несреќа се случи вчера во Кичево, кога автомобил удри во паркирано возило, а потоа и во пешак во градот, соопшти МВР. Вчера во Кичево на улицата Исен Акиоски...

Црна хроника 02.03.23 | 15:43

Млада девојка со автомобил прегази жена

На 01.03.2023 во 20.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Партизанска“ и ул.„Баница“ во Битола, патничко возило „рено клио“ со битолски регистарски...

Црна хроника 10.02.23 | 16:13

Девојка пешак прегазена во Скопје, со тешки повреди префрлена во болница

Скопјанка на возраст од 26 години е тешко повредена во сообраќајна несреќа што се случила во Скопје. На 09.02.2023 во 08.10 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата...