Ознака: пеле
Фудбал 01.10.21 | 10:37

Пеле пуштен од болница, ама ќе мора да оди на хемотерапија

Легендарниот Пеле (80), еден од најдобрите фудбалери на сите времиња отпуштен е од болница, каде беше примен пред еден месец поради операција на „сомнителен тумор“, но...

Фудбал 30.09.21 | 17:26

Добра вест: Пеле закрепна, ја напушти болницата

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле ќе ја напушти болницата „Алберт Ајнштајн“ во Сао Паоло и рехабилитацијата ќе ја продолжи во својот дом, објави денеска неговата...

Фудбал 20.09.21 | 17:28

Пеле од болница порача дека се чувствува многу подобро

Доброто расположение е најдобриот лек, порача денеска 80-годишниот Пеле на Инстаграм, илустрирајќи ја објавата со многу фотографии на кои со стиснати тупаници е прикажан...

Фудбал 18.09.21 | 15:45

Пеле: Продолжувам да се смеам

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле (80) соопшти денеска дека добро заздравува, ден откако повторно беше вратен на одделот за интензивна нега во болница во Сао Паоло...

Фудбал 18.09.21 | 10:27

Пеле е стабилно

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле (80) е во стабилна состојба, откако поради респираторни проблеми вчера беше вратен на одделот за интензивна нега, соопшти денеска...

Фудбал 10.09.21 | 11:07

Меси собори рекорд на Пеле

Фудбалската репрезентација на Бразил ја забележа осмата победа во серија во јужноамериканските мундијалски квалификации совладувајќи го синоќа Перу со 2-0, но вечерта...

Фудбал 03.12.20 | 18:54

Пеле со емотивно проштално писмо до Марадона: Диего, те сакам!

Легендата на бразилскиот и светскиот фудбал, Пеле напиша емотивно писмо до Диего Армандо Марадона, седум дена по неговата смрт со кратка и јасна порака: „Те сакам Диего“. Пеле...

Фудбал 27.11.20 | 16:25

Легенда жали по легенда: Пеле клечи и плаче на гробот на Марадона

Погребот на завчера починатата фудбалска легенда, Диего Марадона, беше извршен во кругот на најблиските, поради што денеска останатите негови познаници и пријатели...

Фудбал 11.02.20 | 22:42

Пеле е во депресија, не сака да излезе од својот дом

Легендарниот Пеле е во лоша здравствена состојба и физичка и психичка до степен да не сака да излезе од дома, потврди неговиот син. Поради операцијата на колкот, Пеле...

Фудбал 14.04.19 | 09:50

Пеле повторно во болница

Бразилската фудбалска икона, Пеле е повторно хоспитализиран и подложен на нова операција. Во клиника во Сао Паоло тој имал интеревенција за отстранување на камен од...