Ознака: пејачка
Калеидоскоп 26.06.22 | 09:31

Млада пејачка убиена од нејзиниот 79-годишен сопруг

Мексиканската пејачка Ирма Лидиа (21) ја убил нејзиниот сопруг во ресторан во Мексико Сити, известија локалните медиуми. Ирма Лидија која само што ја почна нејзината...

Свет 18.01.22 | 16:54

„Повеќе им веруваше на непознати отколку нас“: Од ковид почина пејачката што намерно се зарази само за да добие сертификат

Чешката пејачка Хана Хорка, противник на вакцинацијата против коронавирус, почина на 57-годишна возраст откако намерно се зарази со вирусот за да добие ковид потврда,...

Калеидоскоп 19.03.21 | 21:22

Позната пејачка поради короната ја одложувала посетата на доктор, а потоа дознала дека е смртно болна

Членката на британскиот бенд „Грлс Алауд“, Сара Гардинг, сподели со своите следбенци дека боледува од рак на дојка. Таа решила да напише мемоари и да ги опише тешките...

Музика 21.10.20 | 11:33

Мајли Сајрус тврди дека видела вонземјанин

Контроверзната пејачка и актерка Мајли Сајрус тврди дека имала контакт со вонземјани и дека искуството било толку вознемирувачко што таа не можела да гледа во небото...

Калеидоскоп 20.09.20 | 10:31

Сака да се фотографира гола, а песните и се полни со експлицитни изрази: Ова е упасената пејачка од Косово

Фјола Морина е косовска пејачка родена на 17април 1986 година на Косово, а вчера беше приведена од албанската полиција под сомнеж дека илегално сакала да пренесе оружје...

Балкан 19.09.20 | 15:55

Албанската полиција уапси косовска пејачка во чија чанта пронашла пиштол и муниција

Албанската полиција на граничниот премин Морина, на албанско-косовската граница ја приведе косовската пејачка, Фјола Морина, откако се обидела да влезе во Албанија...

Естрада 16.09.20 | 19:04

Пејачката влета на свадба со шлепер, па направи хаос

Пејачката Чана направи вистинска фешта кога на свадба се појави како специјален гост и се довезе, ни помалку ни повеќе, туку со камион. Големото возило стигнало пред...

Естрада 27.04.20 | 11:29

Пејачката отиде кај бившиот за време на полициски час, тој ја пријави во полиција

Српската пејачка Слаѓана Милошевиќ вчера во Сремска Митровица била приведена за прекршување на полицискиот час. Како што пренесуваат српските медиуми, таа во текот...

Естрада 19.01.20 | 22:08

Балканска пејачка стана 23 жена на шеик во Дубаи: Уживам со моите пријателки

Босанската пејачка Алма Туцаковиќ реши да ја напушти музичката сцена и да замине во Дубаи, каде што стана 23 жена на еден шеик. Како што открива за босанскиот магазин...

Мода и убавина 09.01.20 | 00:11

Адел ослабела со гладување, а не со вежбање: Еве која диета ја користи!

Светот е шокиран од брзото слабеење на пејачката Адел. Таа неколку пати тврдела дека нејзините прехранбени навики ја спречуваат да изгледа убаво, бидејќи навистина...

Музика 10.12.19 | 14:03

Ја изгуби битката со ракот: Почина Мари, пејачката на Роксет

Мари Фредриксон, вокалот на една од најпознатите шведски и светски групи Роксет, почина на 9 декември, на возраст од 61 година, објавија шведските медиуми. Мари Фредриксон...

Калеидоскоп 15.10.19 | 08:08

Уште една инстаграм ѕвезда пронајдена мртва

Eдна од најпопуларните поп-ѕвезди во Јужна Кореја, 25-годишната Сули, е пронајдена мртва во својот стан во близина на Сеул, соопштила корејската полиција. Ја пронашол...

Балкан 13.10.19 | 11:40

Се јави „убиената пејачка“: Како што гледате, никој не пукаше во мене!

Веста која ја пренесоа медиумите во регионов дека пејачката Елма Ганиќ била убиена утрово во Сараево е демантирана. Припадниците на МВР Сараево привеле поголем број...

Балкан 12.10.19 | 13:42

Седеле заедно во кафеана, па ја ликвидирал: Рано утрово убиена пејачката Елма Милано

Повеќе лица се приведени рано утрово откако пред локал во Сараево биле убиена дваесет и пет годишната босанска пејачка Елма, позната како Елма Милано. Како што пренесуваат...

Балкан 06.10.19 | 11:25

Пеела по кафани, се тепала со полиција, убила маж: Се предаде фаталната босанска пејачка Сунита

Сунита Хиндиќ Бошњаковиќ, пејачка од Босна и Херцеговина, е уапсена за убиството на 55-годишниот Нино Иванковиќ, сопственик на мотел во местото Буна крај Мостар. 20-годишната...

Калеидоскоп 06.09.19 | 09:01

Загина триесетгодишната пејачка Кајли Харис

Американската кантри пејачка Кајли Ре Харис загинала во сообраќајна несреќа која се случила утрово кога три возила се судриле во Ново Мексико. Пејачката патувала кон...

Естрада 09.08.19 | 20:12

Некогаш пееше во Скопје, денеска ни мајка ѝ не ја препознава

Британската пејачка Мутја Буена имаше 13-години кога се придружи на „Шугарбејбс“, женскиот бенд кој доживеа светска слава, а имаше и бесплатен концерт за скопјани на...

Твитови 05.07.19 | 23:26

Тамара, или ќе бидеш домаќинка по влечки, која готви компир манџа во летна кујна, или славна пејачка!


Сцена 13.06.19 | 12:28

Ријана сака да стане мајка

Со оглед на фактот што веќе извесен период гордо го носи статусот – најбогата пејачка во светот, Ријана реши покрај својајата свежа бизнис кариера, да вплови и во водите...

Интима 09.04.19 | 20:17

Се појави нова порно снимка: Главен актер е таа и и се гледа бемката!(+18 години)

Експлицитната снимка до која дојде редакцијата на Ало.рс. ја затресе целата српска естрада. Имено порно снимката на која се гледа женска личност како се самозадоволува...