Ознака: пејач
Естрада 30.05.21 | 08:56

Почина човекот кој направи еден од најголемите хитови: Сите сме ја чуле оваа песна

Би Џеј Томас, пејачот кој го направи еден од најголемите хитови во поп музиката, хитот од 1969 “Raindrops Keep Fallin’ on My Head”, почина во Тексас во 78 година од животот. Неговиот...

Музика 21.04.21 | 12:25

Се самоубил пред роденден: Регионот во неверување во причината за смртта на младиот пејач

Натпреварувачката Кристина Тодоровиќ и трагично починатиот пејач Момир Луковац (24) заедно учеле музичко училиште и заедно учествувале во „Ѕвездите на Гранд“, а биле...

Музика 05.02.21 | 16:39

Два дена бил починат во станот, но никој не го пронашол: Почина победникот на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“

Победникот на првата сезона на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“ Станоје Становиќ попознат како Кале Дијамант, почина ноќеска на 54 годишна возраст. Пејачот бил пронајден...

Калеидоскоп 28.12.20 | 14:09

Сите се во шок: Славниот пејач откри дека боледува од тумор

Славниот пејач Том Паркер дознал дека боледува од тумор, а веста ја споделил со своите обожаватели на социјалните мрежи. Паркер, кој е еден од пејачите во групата „The...

Естрада 11.12.20 | 19:54

На кое дереџе ни е естрадата: Уметниците ќе добијат по 21.000 денари помош од владата

Владата oдобри 8 милиони евра повеќе во Пакетот 4 за поддршка за справување со последиците од КОВИД-19 за дополнителни категории граѓани и компании; Одобрени 99 инфраструктурни...

Калеидоскоп 04.12.20 | 09:23

Жив се распаѓал: Пејачот почина од корона, откако сам себеси си ја вбризгал последната инјекција!

Ѕвездата на шоуто „Д Војс Мексико“, Џери Демара, почина во понеделникот претпладне во 42 година од животот, а медиумите пренесуваат дека умрел поради компликации од...

Естрада 17.10.20 | 18:09

Оставил и проштално писмо: Пејачот Гиле дигнал рака на себе поради долгови

Пејачот на Гранд продукција, Драгиша Митиќ Гиле изврши самоубиство пред два дена во родното место Кничанин, кај Тител. Како што се наведува, Гиле дигнал рака на себе...

Естрада 15.10.20 | 21:13

Поради долгови: Пејач на Гранд си го одзеде животот

Познатиот пејач на фолк музика, Драгиша Митиќ Гиле, како што неофицијално дознава српски Курир, денеска си го одзел животот. Трагедијата се случила во Тител, родното...

Калеидоскоп 08.09.20 | 09:33

Од коронавирус почина фронтменот на „Д Темптејшн“, на 50 години

Пејачот на легендарнта група „Д Темптејшн“ Брус Вилијамсон почина од коронавирус на 50-годишна возраст, пренесува ТМЗ. Тој починал во својот дом во Лас Вегас, а неговата...

Балкан 16.04.20 | 16:28

Од корона почина во страшни маки, доби сепса, како стакло да му ги сечеше градите: Исповед на сопругата на починатиот пејач

Познатиот хрватски пејач, Жељко Лепец, кој три и пол недели се бореше со коронавирусот, ја изгуби битката, а неговата вдовица Звездана за медиумите открила низ какви...

Калеидоскоп 08.04.20 | 17:48

Ѓорѓе Давид излезе од болница: Извојува победа во битката со коронавирусот!

Ѓорге Давид излезе од болница после лавовската борба со коронавирусот. Рокерот болницата ја напушти со заштитна маса на лицето, како и ракавици на рацете. За потсетување,...

Балкан 04.03.20 | 12:37

Загина познат хрватски пејач, славните со последен поздрав се простуваат од него

Едно лице загина, а две се тешко повредени во сообраќајна несреќа која се случила синоќа во Сплит. Според информациите од хрватските медиуми, загинатиот маж е познатиот...

Сцена 19.10.19 | 08:55

Тажната судбина на Дино Мерлин

Дино Мерлин потекнува од сиромашно семејство. Татко му бил алкохоличар, а мајка му Була. Имал проблем во комуникацијата со неговиот татко, кој го напуштил семејството...

Естрада 14.07.19 | 19:15

Познат црногорски пејач загина во директен судар кај Тиват

Црногорскиот пејач Перо Стефановиќ, познат како Перо Трокадеро загина во сообраќајна несреќа денеска на Јадранската магистрала во населбата Селианово кај Тиват. Според...

Музика 29.05.19 | 13:58

Бразилската ѕвезда Габриел Диниз загина во авионска несреќа

Еден од моментално најуспешните бразилски поп ѕвезди Габриел Диниз загина во авионска несреќа на 28-годишна возраст. Неговиот авион полетал од Салвадор, Бразил, во понеделникот,...

Сцена 22.03.19 | 13:56

Познатиот американски пејач се уби додека снимаше спот

Пејачот Џастин Картер почина за време на снимањето на спотот во Тексас. Американскиот кантри пејач случајно испукал куршум додека пиштолот со кој снимал спот му бил...