Ознака: педофили
Македонија 20.11.23 | 17:22

Педофили од Македонија идентификувани во голема акција на Еврoпол

Голема заедничка операција против сексуалната злоупотреба на деца во Западен Балкан доведе до идентификување на 39 осомничени педофоили во осум земји, објави Европол,...

Свет 12.11.23 | 19:16

Шпанската полиција уапси 121 педофили, меѓу приведените и жени

Шпанската полиција уапси 121 лице, меѓу кои 118 мажи и три жени, во една од најголемите операции спроведени во таа земја против детска порнографија. Во рамки на акцијата...

Балкан 20.09.23 | 09:05

Во Србија уапсена поголема група педофили

Во Србија е уапсена поголема група педофили, сексуални предатори кои злоупотребувале интернет и вршеле криминални дејствија врз девојчиња и момчиња, јавија белградските...

Семејство 14.08.23 | 19:58

Мајки и татковци кои ги пуштате децата голи на плажа и на базен, ова е текст за вас!

Вашите коментари „Педофили секогаш имало и секогаш ќе има“ не држат вода. Педофилите отсекогаш постоеле, но сега со помош на мобилните телефони и интернетот ги има...

Свет 31.05.23 | 08:37

Голема акција „Нинџа желка“: Oткриени 2200 педофили

Повеќе од 2.200 педофили се разоткриени ширум светот во текот на неколку години благодарение на операцијата „Нинџа желка“. Швајцарската полиција вчера објави дека тајно...

Балкан 02.03.22 | 10:26

Уапсени 14 педофили во Белград, преку социјалните мрежи разменувале експлицитни фотографии од деца

Во продолжение на акцијата „Армагедон“ уапсени се 14 лица осомничени дека сториле кривични дела во кои жртви се деца, пренесуваат српските медиуми. Станува збор за...

Свет 18.01.22 | 15:42

Русија усвои закон за доживотен затвор за педофили

Руската Државна Дума денеска на трето читање едногласно го усвои предлог-законот со кој се предвидува доживотен затвор за педофили на кои веќе им се судело за насилство...