Ознака: пат
Црна хроника 06.12.20 | 21:20

Попладнево се преврте автомобил на автопатот Скопје- Велес

Автомобил се истумбал попладнево на автопатот Скопје-Велес, објави 24 Инфо. Сообраќајката се случила на излезот од Скопје, каде се превртил автомобилот. Не е познато...

Сервиси 30.10.20 | 10:34

Изменет сообраќаен режим на неколку делници на патот Кичево – Охрид

Г.П. Викторија Инвест известува дека на 30.10.2020 (петок), ќе се почне со изведување градежни работи на патниот правец А2 Кичево – Охрид, поточно на делницата помеѓу с. Климештани...

Сервиси 19.10.20 | 09:26

Прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид, кај село Врбјани

Од АМСМ информираат дека денеска (понеделник, 19 октомври) на патниот правец Кичево – Охрид, на потегот кај село Врбјани, по планинскиот премин Пресека, поради работи...

Сервиси 13.10.20 | 08:55

Барајте алтернативни патишта: Затворен патот Валандово-Удово

Од 4:30 часот, сообраќајот на регионалниот пат Р1105 во правец Валандово – с.Удово, кај м.в. Калковска река атар на с. Јосифово е во прекин, информира АМСМ. Прекинот е поради...

Сервиси 05.10.20 | 12:34

Периодични прекини утре на патот Кичево – Охрид, кај Врбјани

На патниот правец Кичево – Охрид, кај село Врбјани, утре сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), прекинот е...

Економија 16.09.20 | 11:50

Иако власта вети обнова, патот кон Албанија води преку асфалт со милион дупки

Ситуацијата наметната со коронавирусот и можноста македонските државјани да патуваат без какви било ограничувања само во соседна Република Албанија го зголеми бројот...

Економија 07.09.20 | 10:30

Патот Струга – Ќафасан е целосно руиниран и покрај ветувањата на власта дека ќе биде поправен

Патот Струга – Ќафасан е целосно уништен, па иако е долг само неколку километри, поради многуте дупки станува збор за делница за која треба многу време да се помине. Овој...

Сервиси 31.08.20 | 11:00

Прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид на делницата Пресека – Врбјани

На патниот правец Кичево – Охрид, поточно на делницата Пресека – село Врбјани денеска од 12 до 15 часот, сообраќајот ќе биде во прекин во период од 15 до 20 минути поради...

Сервиси 21.08.20 | 18:46

Пренасочен сообраќајот на патот Прилеп – Ресен

Поради сообраќајна несреќа, од 17.30 часот се пренасочува сообраќајот на патот Прилеп – Ресен, од бензинската пумпа „Лукоил“ до клучка Братиндол. Автомотосојузот на...

Сервиси 16.08.20 | 11:24

Поради снимање филм – регионалниот пат од Охрид кон Струга утре затворен за сообраќај

Стариот патен правец од Охрид кон Струга (П1208) во текот на утрешниот ден во периодот од 6 до 15 часот ќе биде затворен за сообраќај. Причина за затворањето е што ќе се снимаат...

Сервиси 13.08.20 | 21:45

Ќе се асфалтира патот Галичник-Маврово, сообраќајот во прекин секој ден од 10 до 16 часот

ЈП Македонија пат подружница Скопје почнувајќи од утре ќе изведува градежни работи на пат (асфалтирање) на регионален пат Р-2238 село Галичник – Маврово. Од АМСМ информираат...

Скопје 07.08.20 | 13:21

Се расчистуваат одроните на патот кон манастирот Свети Пантелејмон во Нерези

Од утринава се работи на расчистување на патот што води од Нерези до манастирот Свети Пантелејмон од наноси земја и песок предизвикани од невремето и поројниот дожд. Како...

Црна хроника 02.08.20 | 22:15

Активисти од „Стоп Русино – чист воздух за Гостивар“ го блокираа пристапот на камионите со отпад

Триесетина активисти од граѓанската иницијатива „Стоп Русино – чист воздух за Гостивар“ и граѓани од околните населби денеска го блокираа пристапот на камионите...

Сервиси 19.07.20 | 11:30

Поради минирање, утре три часовен прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Тричасовен прекин на сообраќај утре ќе има на патниот правец Кичево-Охрид, делница Пресека-Песочан, Од АМСМ информираат дека прекинот ќе биде во период од 12 до 15 часот...

Економија 13.07.20 | 18:24

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Делницата Штип – Крупиште, која е дел од експресниот пат во изградба Штип – Кочани, е пуштена за сообраќај, информираа попладнево од Јавното претпријатие за државни...

Сервиси 21.06.20 | 19:57

Внимателно на патот Македонска Каменица – Делчево: Дождот предизвика одрони

Одрони на патниот правец Македонска Каменица – Делчево создаваат потешкотии на воачите кои јавуваат дека истите се забележани на повеќе места на споменатиот патен...

Сервиси 08.12.19 | 09:04

Одрон го прекина сообраќајот на патот Маврови Анови – Дебар, кај Сенце

На патниот правец Р1202 Маврови Анови – Дебар кај село Сенце од 6:50 часот сообраќајот е во прекин поради одрон, информира ЈП „Македонија пат“. Екипите на претпријатието...

Сервиси 03.12.19 | 21:06

Поради врнежи од снег, забрана за камиони на патот Маврово-Дебар и Гостивар-Стража-Кичево

Поради интензивни врнежи од снег е воведена забрана за движење на камиони на патот од Маврово кон Дебар, како и на патот од Гостивар кон Кичево. Поради врнежи од снег...

Балкан 08.10.19 | 09:48

Татко од Турција сам изгради пат од четири километри за неговата ќерка да оди на училиште

Што се’ не прават родителите за благосостојбата на своите деца и за да им го трасираат патот по кој сакаат да одат. Ова е приказна за еден несебичен, грижлив татко, кој...

Црна хроника 22.09.19 | 15:43

Тешка несреќа на патот Охрид-Кичево: Изгубил контрола над возилото и излетал од патот

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди при сообраќајна несреќа вчера во 02:15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево. Како што информира МВР 60-годишниот С.В. од Кичево,...