Ознака: партизан
Фудбал 03.02.20 | 20:25

Судот пресече: Црвена Ѕвезда и Партизан се караа кој бил првак веднаш по Втората светска војна

Управниот суд во Белград ја одби жалбата на Партизан во врска со шампионската титула на Црвена Ѕвезда од 1946 година. Истовремено се одбива и барањето на тужениот орган...

Фудбал 12.12.19 | 23:51

„Гробарите“ го напуштија стадионот: Навивачите на Партизан со разочарувачки транспарент

Најверните навивачи на Партизан, пoпуларните „Гробари“ не се израдуваа на денешната победа над Астана во Лигата на Европа. Тие се разочарани од многубројните инциденти...

Фудбал 29.11.19 | 08:24

Партизан исфрлен од Лига Европа на шашма

Партизан прокоцка 0:2 во последните минути од натпреварот против АЗ Алкмар и така испадна од Европа. Иако имаше играч повеќе од 83. минута, Холанѓаните во игра ги врати...

Останати спортови 17.11.19 | 20:23

Летаа боксови на сите страни, се истепаа ватерполистите на Партизан и Морнар

Натпреварот меѓу ватерполистите на белградски Партизан и Морнар од Сплит во рамки на осмото коло од регионалната лига го одбележа тепачка меѓу играчите на двата тима...

Балкан 02.11.19 | 18:09

Брате, не го заслужи ова: Смртта на Киќа ги обедини трите фракции на Гробари

На натпреварот Партизан – Војводина навивачите на црно-белите му оддадоа последна почит на убиениот водач на навивачката група Алкатраз Љубомир Марковиќ Киќа. Иа...

Балкан 02.11.19 | 17:32

Биографија пишувана за болна смрт: Кој е убиениот лидер на навивачите на Партизан

Љубомир Марковиќ Киќа (37) вчера е убиен со два куршуми во глава во близина на бензинска пумпа во Врачар, Белград. Марковиќ беше познат како еден од навивачите на Партизан...

Балкан 01.11.19 | 23:09

Го докрајчиле на бензиска: Ова е изрешетаниот навивач на Партизан

Полицијата во Белград интензивно трага по убиецот на навивачот на Партизан Љубомир Марковиќ.Тој вечерва беше изрешетан во населбата Вождовац. На него се испукани два...

Фудбал 28.10.19 | 17:24

Само од билети: Партизан од мечот со Манчестер Јунајтед заработи 1 милион евра

Управата на фудбалскиот клуб Партизан е задоволна од продажбата на билети за дуелот од Лига Европа против Манчестер јунајтед, при што оствари приход од 1,1 милиони евра. Секако...

Фудбал 24.10.19 | 15:51

Вучиќ: Да не беше помошта од државата, Партизан вечерва не би играл против Манчестер

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, тврди дека државата Србија им помага на најголемите клубови, Црвена ѕвезда и Партизан. Ако државата не даваше пари за Партизан,...

Балкан 07.10.19 | 20:22

Разнесено поршето белградски делија

Попладнево во белградската населба Врачар беше фрлена бомба врз паркирано возило порше, кое го возел 30-годишниот Лазар Вукичевиќ, член на навивачката група на Црвена...

Фудбал 22.09.19 | 21:52

Суспендираниот „Партизан“ собра 22.000 деца навивачи за мечот со „АЗ Алкмар“

Поради казната од УЕФА, Партизан синоќа мораше да го игра без поддршка од навивачите првиот натпревар од групната фаза во Лига европа против АЗ Алкмар во Белград. Но,...

Естрада 08.04.19 | 10:04

Позната причината за тепачката: Калиниќ може да добие пет години затвор

Против српскиот актер Милан Калиниќ ќе биде поднесена кривична пријава за насилно однесување на спортски настан, дознава српски „Блиц“, додавајќи дека за ова кривично...