Ознака: Пановски
Македонија 27.08.21 | 21:29

Д-р Пановски: Ние не сме Шведска, ќе има хаос во училиштата кога ќе заболи и еден ученик

Ризик е да започне учебната година со физичко присуство, бидејќи има многу луѓе кои не се вакцинирани, вели Д-р Никола Пановски за „Плусинфо.“ Тој смета дека треба да...

Македонија 27.08.21 | 08:49

Д-р Пановски до колегите: До кога ќе молчите, 45 дена мерка нема никаде во светот

Д-р Никола Пановски на својот фејсбук профил напиша: За да нема недоразбирање: 1.Вакцините против ковид спас уваат животи. 2.Треба да се почитуваат и да се даваат на лица...

Македонија 23.08.21 | 21:42

Пановски: Да не беше таа изјава, немаше да знаеме дека Владата не ги послушала препораките да нема свадби во затворен простор во текот на летото

Зошто по сето тоа процентите на новозаразени сега растат? Минатата година немаше забави и свадби во затворен простор, вели д-р Никола Пановски, микробиолог и поранешен...

Македонија 15.08.21 | 19:54

Д-р Пановски: Да понесат одговорност тие што дозволија да имаме 5000 нови случаи и 50 починати, а сѐ уште сме на почеток

Да понесат одговорност тие за тоа што ни го направија и што дозволија да имаме 5000 нови случаи на Ковид-19 и веќе 50 починати, а сѐ уште сме на почеток, вели микробиологот...

Здравје 13.07.21 | 19:14

Пановски: Невакцинираните и хронично болните да не одат на свадби и слави

Само вакцинирани граѓани и оние кои го прележале ковид вирусот можат да одат на свадби и семејни веселби. Останатите да ги почитуваат ковид мерките, препорачува епидемиологот...

Македонија 22.06.21 | 09:31

Д-р Пановски: Индискиот сој ќе се засили наесен

Тешко дека ќе го спречиме индискиот сој да влезе во земјава, но прашањето е дали ќе се вакцинираме во што поголем број и колку ќе штитат тие вакцини, вели микробиологот...

Здравје 23.05.21 | 20:17

73 отсто граѓани изјавиле дека не прележале Ковид 19, експертите тврдат дека најмалку 60 отсто веќе биле заразени

Врз основа на истражувањето, 73 проценти од граѓаните изјавиле дека немаат прележано Ковид 19, односно 73 отсто од анкетираните рекле дека ниту тие ниту некој од нивното...

Црна хроника 13.11.20 | 13:32

Русковска: Во веледрогеријата „Пановски“ се одзема документација, не се врши претрес

Полициски инспектори од одделот за борба против организиран криминал и корупција на МВР претпладнево, по наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал...