Ознака: панел
Македонија 10.03.24 | 14:45

ВМРО-ДПМНЕ во својата програма предвидува издвојување на 1% од БДП за наука, со што ќе создаде финансиска самодоверба на младите и развиени научници да едуцираат

„Денеска имаме неадекватни механизми со кои може да ја создадеме оценката за квалитетот на апликативната наука. Во нашата програма по темелни анализи предвидовме...

Македонија 02.03.24 | 10:41

ВО ЖИВО: Панел за претседателскиот кандидат пред конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Во Македонска Филхармонија денеска ќе се одржи Конвенција за избор на кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, насловена „Важно е! Лидерство...

Македонија 08.04.23 | 13:23

Следете во живо: ВМРО-ДПМНЕ организира панел дискусија насловена „Ромите во Македонија во минатото и сега“

Денес со почеток во 13 часот опозициската ВМРО-ДПМНЕ по повод Меѓународниот ден на Ромите ВМРО-ДПМНЕ организира панел дискусија насловена „Ромите во Македонија во минатото...

Македонија 26.03.23 | 12:58

Дабиќ: Последните 7-8 години во МНР се делат на два периоди – масовно впумпување на партиски кадри и масовно унапредување на тие кадри преку злоупотреба на дискреционото право

На денешната панел дискусија на тема „Алармантните состојби во македонската дипломатија“ обраќање имаше и амбасадорот и претседател на Македонски дипломатски синдикат...

Македонија 31.08.22 | 09:21

Османи: Времето ќе покаже дека е правилна и стратешка одлуката за старт на преговорите со ЕУ

Привилегиран и среќен сум што претставувам земја, која конечно преговара со ЕУ и морам да кажам дека кредибилитетот на ЕУ во регионот е зачуван во последен момент, истакна...