Ознака: панчо
Музика 23.11.22 | 19:10

„Добивме, ку*ац“ вели Панчо на прашањето дали добиле помош од државата за големиот јубилеј

На прес-конференција, Панчо, Андреј и нивниот тим објавија детали за големиот концерт на 3 декември во „Борис Трајковски“, со кој музичкото дуо ДНК ќе прослави 20 години...

Музика 08.08.22 | 15:53

Џенан го препеа Панчо: „Ако утре ме нема“ доби српска верзија

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев оркестарот доби своја српска верзија со наслов „Ако сутра ме нема“ и тоа во изведба на неверојатниот Џенан Лончаревиќ. Можеби...

Скопје 27.10.21 | 20:22

Панчо и Андреј на средба со Данела и Тимчо: Да не заборавиме дека мајка си е мајка, татко може да биде секој

Владимир Блажев – Панчо заедно со неговиот колега од дуото ДНК, Андреј Ѓорѓгиески денекса се сретнаа со независната кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела...

Скопје 15.10.21 | 14:11

Актерот Лилиќ и Панчо од ДНК со поддршка за Тимчо Муцунски

На последниот ден од предизборната кампања за локалните избори во недела, кандидатот за градоначалник на најголемата скопска општина Аеродром, Тимчо Муцунски се сретна...

Естрада 14.11.20 | 17:13

Имињата на македонските фудбалери истетовирани на ногата на Панчо

Панчо од познатото дуо ДНК го оковечи историскиот момент- пласманот на Македонија на Европското првенство во фудбал. Тој на својата нога ги истетовира имињата на целиот...